Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak? A bios rossz...

Mit csináljak? A bios rossz az alaplap nem támogatja a 4gb-ot vagy tegyem újra a windowst, de a 64 biteset? A dual chanalt támogatja az alapla ugyanis 2x1 gb volt benne régebben és most vettem 2x2 őt

Figyelt kérdés
A windows indítása 2gb ram nál úgy történik hogy pittyeg kettőt majd egyet és némi ellenőrzés vagy számolás után nem is tudom mit csinál elindul viszon, ha ezt és 4gb ram-al csinálom akkor ugyan ez történik de a windows 7 ultimate logonál (elindulásnál) csak az egyik piros fény jelenik meg és dob egy kékhalált majd űjraindul és megint és így tovább.... az op rendszer windows 7 ultimate 32 bit

2013. dec. 14. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
írj ki cd-re egy memtest-ez vagy bootolható pendrivera, és futtasd 1-2 óráig miután bootolrál róla. Elképzelhető, hogy ramhiba.
2013. dec. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

leírnád részletesen hogy mit csináljak ? a ramot a pcx től rendeltem online ddr2 2gb 800mhz

kezdő vagyok kérlek leírnád részletesen ? mind kettő ram legyen bent mikor ezt csinálom ?

2013. dec. 14. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:

google -> memtest letöltöd

ez egy iso lesz, ki kell írni cd-re (ha usb-re akarod akkor ott írják hogy)

bootolsz róla, elindul a teszt. Ezt sokáig futtatod (1-2 óra), van egy ablak az alsó felén, ott pirossal írja ha hiba van. Először mindkét ram legyen benn, ha hiba van akkor egyesével.

Ha nem a ram a problémás akkor bios frissítés, ha az után sem jó akkor alaplap

2013. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2013. dec. 14. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!