Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Áramszünet után nem indul a...

Áramszünet után nem indul a gépem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Éjjel áramszünet volt nálunk, arra ébredtem, hogy az áram többször elmegy és visszajön. Kikapcsoltam az elosztókat, majd reggel mikor felkeltem volt már áram. Megpróbáltam bekapcsolni a számitógépet, de miután bootolásnál kiirta a szokásos dolgokat, volt 3 rövid csippanás és ezt irta ki: CMOS cheksum bad, CMOS Date/Time not set, Overclocking failed

Beléptem a bios setupba, de minden jó volt benne. Save, exit után gép ujraindul, de most csak a boot logóig jutott és onnan nem ment tovább. Billentyűzet sem működött, a táp áramtalanitása sem segitett. Kivettem az elemet aza alaplapból és visszaraktam, akkor ugyanaz történt mint először. Most nem léptem be a biosba, hanem azt választottam, hogy load default settings és folytatás. Most elkezdte tölteni a windowst, de amint betöltött, le is fagyott a gép, sak a táp lekapcsolása segitett. Inditásnál megint csak a boot logóigés megáll, se bilentyűzet se semmi, tehát még a setupba senm tudok belépni.Elem ki-be, most elindul de ugyanugy a meghajtók listázása után 3 csippanás és megint kiirja ugyanazt. Gyári cd ről ujaraktam BIOS-t, nem segitett. Ha a hibajelzésnél belépek biosba és ujraindul mindig megáll a logónál, és csak elem ki-be tán megy tovb a hibaüzenetig. Ha nem épek be hanem folytatást nyomok akkor meg már el sem jut a windowsig hanem szétesik a kep igy :

[link]

Mi lehet a gond? a széteső kép miatt a videokártyára gyanakszom, hogy az szállt el de nem tudom az okozhatja-e indulásnál a hibákat. Vagy eseteg az alaplappal van baj? (remélem nem halt meg mindkettő)


Elnézést hgy hosszú lett és a helyesirási hibákért is de mbilról nehéz irni.


Előre is köszönöm a segitséget.


2013. dec. 14. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Az első áramszünetnél be volt kapcsolva a gép? Ha igen, mit csinált?
2013. dec. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem volt bekapcsolva.
2013. dec. 14. 17:19
 3/4 TigerDemoN ***** válasza:

De ha nem volt bekapcsolva a gép...akkor hogy tehetné tönkre a gépedet az áramingadozás???

Amugy meg próbáld meg egy másik tápegységel..

2013. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az alaplap szállt el. Egy csere megoldotta a gondot.
2013. dec. 15. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!