Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor érdemes laptopot venni?

Mikor érdemes laptopot venni?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a karácsonyi ünnepek idején nem érdemes megvenni, hanem várni kell vele januárig és akkor valamennyivel olcsóbbak lesznek a laptopok.

Ezt szeretném megvenni:

[link]



2013. dec. 18. 09:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

az akciók idején olcsóbb minden. Általános tévhit, hogy télikabátot nyáron kell venni, de mivel olyankor kisebb a kereslet a kereskedők is csak magasabb áron adják. A laptop nem romlandó termék, hogy 3 héttel karácsony után lefelezik az árát mert nem kelt el időben.


[link]

2013. dec. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondolom akkor a laptopoknak csak akkor megy lejjebb az ára, ha újabb generációs laptopok jönnek ki. :/
2013. dec. 18. 10:02
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nagyjából igen. Plusz a szezonális akciók de ez boltfüggő
2013. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán vannak már új generációk. Ennek előnye, hogy viszonylag hosszútávra tudsz gépet venni (3-4 éve is lehetett kapni quad procis gépet, az ma is a "csúcsnak" számít), hátránya viszont, hogy ne reménykedj áresésben, mert nem igazán lesz.
2013. dec. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Erről a kérdésről egy régi cikk sorai jutottak eszembe:


5. A megvárom-míg-olcsóbb-lesz


A megvárom-míg-olcsóbb-lesz vásárlónak soha a büdös életben nem lesz számítógépe. Az adott időszakban megvárja, mikor lesz az összes alkatrész a legolcsóbb. Amikor ez az idő bekövetkezik, akkor kerül éppen piacra a következő generáció, aminek következtében a már kifutott, olcsóbb alkatrészeket már nem érdemes megvenni. És ez így megy éveken át, a megvárom-míg-olcsóbb-lesz vásárló végtelen ciklusba kerül, amelyből nincs kiszállás...

[link]

Ha kell a gép vedd meg, nem problémázz az árán. Várakozzon 500 Ft-ért az aki ráér és még így is jól lehet járni. Két éve 180 E-ért megrendeltem egy laptopot, pár napra rá 170 E-re ment le az ára. A boltba érkezés után az árgaranciának köszönhetően ennyiért el is hozhattam.

2013. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az igen akkor jól tartja az árát:)))

Az a laptop amelyiknek a linkjét kiraktam szerintetek hosszútávon megérné? Csak, mert már azért elég régóta vannak i7 es procik is..

2013. dec. 18. 15:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyit kérnek érte, de mivel lényegében nincs benne videókártya, szerintem baromira nem éri meg. Olyat vegyél, ami elfuttatja a mai játékokat, és akkor még jó pár évig örömöd lehet benne. Ezen nem fogsz futtatni semmilyet.
2013. dec. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ennyire gagyi ez a laptop? 200 e ft ba kerül.

150 ezerért vennék, i5 ös procival lehetőleg.

Tudnál linkelni olyat ami megéri,jó és nem kerül negyed millió forintba?

2013. dec. 18. 16:30
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Nvidia videókártyát nem kapsz DDR5öset 90 ezer alatt, ezért Radeon kell neked. Bármilyen DDR5ös radeon megteszi, olyat keress.


Minden más alkatrész másodlagos, videókártya a lényeg.

2013. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Azt halottam, hogy az Nvidia sokkal jobb, mint a radeon. És, hogy sok játékhoz állandóan frissítéseket kell leszedni, hogy jobban fusson a radeon kártyával.
2013. dec. 18. 17:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!