Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egy vadonatúj gép rögtön indítás után le is áll? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan gondom lenne, hogy tegnap vettem egy vadiúj PC-t és mivel még nincs rajta OP. rendszer ezért gondoltam fel is húzok rá egy Win 7-et,viszont a gond az hogy a gép rögtön a bekapcsolás után már ki is kapcsol, tehát rányomok a bekapcsoló gombra majd elindul a gép hallom hogy a ventilátor is bekapcsol,de 1-2 másodperc után már ki is kapcsol.

Ez mitől lehet? Eléggé beparáztat, mert tényleg egy 0 perces gép.

Lehet ez egy elég nagy baromságnak hangzik, de esetleg nem azért van ez, mert hidegen állt pár órát?


Köszönöm a válaszokat előre is.


U.i. :A gép konfiguráció:



processzor: Intel Core i5-4570S 2.9/3.6GHz, 4 mag, 6MB cach

alaplap: ASUS H81M-A, USB 3.0, SATA-3/6G, Gigabit LAN, HDMI

memória: Kingstone 8GB DDR3

winchester/SSD: 1TB 7200rpm HDD

grafika: Intel HD Graphics 4600

ház: Cooler Master Elite 241

tápegység :Cooler Master 500W

optikai meghajtó :DVD-író


2013. dec. 19. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Fizikai probléma lehet.


1. Elmozdult a RAM.

2. Elmozdult a videokártya.

3. Nincs rajta a procin a hűtő rendesen (vagy egyáltalán).

4. Esetleg hibás táp, bár ez a legkevésbé valószínű.


Tapogasd át az említett, érzékeny helyeket, minden legyen a helyén. Utána újra lehet próbálkozni.

2013. dec. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a kábeleket is végignézném, hogy nincs-e valahol érintkezési hiba és minden a helyén van-e.
2013. dec. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
amikor rossz volt a tápom akkor csinálta ezt. és egy gyereknek is aki már kérdezett ilyet, tehát bekapcsolatam felpörögtek a ventik és le is állt egyből, valszeg a táppal lehet probléma, húzd ki a táp kébeleit dugdozd vissza újra, tápkábeét is , és hátha, jó lesz az
2013. dec. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 csacsi2 ***** válasza:
...a másik, ha hidegből beviszed a melegbe kicsapódik a pára és zárlatot okoz, ezért érdemes várni ilyenkor míg elpárolog a kondenzvíz.
2013. dec. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
így van, előző válaszolónak is igaza van!!!
2013. dec. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 yoda103 ***** válasza:
Meg az áram is lehet szar, az a táp pedig olyankor leáll, dugd egy külön aljzatba a gép tápkábelét.
2013. dec. 19. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BM-Striker ***** válasza:

Az is lehet, hogy zárlatos tápkábel.

Nekem már 2* előfordult ilyen régebbi gépeknél.

2013. dec. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem akkor volt ilyen amikor nem volt kompatibilis a z alaplap a procival és bios frissítés megoldotta! vegyél egy celeront 10000-ft-ért és frissíts biost! Ha nem sikerül akkor nem tudomm mi a hiba!

A CELERONT 3 NAPON BELÜL VIDD VISSZA A BOLTBA MINT TÉVES VÁSÁRLÁS NEKEM SIKERÜLT!

2013. dec. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 csacsi2 ***** válasza:

Mivel új a gép nem releváns az elhasználódás, vagy a kompatibilitás probléma!!!

A BIOS frissítést meg nehogy megtedd, egyből ugrik a garancia!

esetleg ma sem indul vidd vissza, cseréljék ki mert hibás termék és nehogy elmond, hogy azonnal bekapcsoltad miután hazavitted, hanem másnap! Gépkönyvben (garancialapon) ezt is és az egyéb használati és figyeglmeztetési üzeneteket le szokták írni (kisbetűs rész), hogy ne kelljen visszavenni a gépet így kerüld az ilyesmit.

2013. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nagyon remélem,hogy nem komoly a gond mert eléggé para lenne,ha így karácsony előtt vissza kéne küldeni.

Szóltam is már egy ismerős szerelőnek nézzen rá,hátha csak trehányul rakták össze és ez a gond.

2013. dec. 19. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!