Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teoretikus kérdés: Lecserélhet...

Raccoonix kérdése:

Teoretikus kérdés: Lecserélhető egy alaplap egy számítógépben anélkül, hogy sok vizet zavarna?

Figyelt kérdés

RAM(DDR2), HDD-t(SATA) és a CPU(Intel Core2),GPU(mindegy, integrált). A chipsetkülömbség nem nagy baj?


A régi alaplap:

[link]

Az új:

[link]


Köszönöm a segítséget :)



2013. dec. 20. 20:21
 1/4 BM-Striker ***** válasza:
Le, de utána egy újratelepítés nem árt.
2013. dec. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Windows XP-d van, akkor alaplapcsere után nem fog indulni, de javító telepítéssel helyreállítható.


Ha XP-nél újabb windows-od van, akkor elindul, érzékeli az új hardvert, telepíti a drivereket, és gond nélkül működik tovább. Újraaktiválás szükséges lehet, ha legit retail a rendszer.


Ha linuxod van, akkor meg abszolút gond nélkül kicserélheted az egész gépet is körülötte, meg se kottyan neki.


Ha OSX-ed van, akkor ne cserélgess alaplapot, mert az Apple kicseréli neked mindössze 1000520 forintért akciósan. De csak a készlet erejéig.


Egyéb oprendszer esetén elég fejlettnek kell lenned ahhoz, hogy megválaszold a saját kérdésedet.

2013. dec. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van rá esély. Párszor csináltam már hasonlót. Utoljára egy Gigabyte MA770-UD3 deszkát cseréltem Asus M5A97 Pro-ra (minden más alkatrész maradt). Minden működött rendesen, míg rávettem magam és 2-3 hónap után újrahúztam a windows-t. :)
2013. dec. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A windows az saját tapasztalataim szerint játulékos kár az ilyen cseréknél, ja és XP :) Ha valaki kérdezi h miért cserélek régit régire, a válasz: egy ismerősömnek kell egy összedobott PC sürgős könyveléshez stb, szerintem optimális lenne hozzá...

A válaszadóknak pedig köszönöm :)

2013. dec. 20. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!