Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Légyszíves valaki magyarázza...

Légyszíves valaki magyarázza el nekem hogy mi a különbség az nvidia meg az amd között?

Figyelt kérdés
Egyfolytában ha van egy kérdés hogy milyen vidikarit ajánlanátok (nvidia) akkor mindenhol az látom hogy r9 270x meg hasonlók. AMD kártyákban nincsen physx. Szóval magyarázza már el nekem valaki hogy pl miért jobb egy r9 270x mint egy gtx 660 ..

2013. dec. 22. 22:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

10% az r9 javára. Mi kell még?

...vagy nem tetszettek az előző kérdésed válaszai?

G.

2013. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az a különbség, hogy két külön cég két különböző terméke. Mi a különbség a Samsung és a Panasonic között?
2013. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak szimplán nem értem miért jobb az
2013. dec. 22. 22:33
 4/12 BM-Striker ***** válasza:
100%

Mert a mostani játékok többségének jobban kedvez a 270x architektúrája.


Ezt a kártya már akkor gtx660 fölé volt pozicionálva, amikor még 7870 GHZ Editon-nak hívták.

2013. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Józan paraszti ésszel belátható, hogy egyik sem jobb a másiknál, ha a teljes termékportfóliót nézzük. Ha az egyik jobb lenne, akkor mindenki azt venné, és a másik már régen csődbe ment volna. A két cég ugyanazt kínálja, és sok éve egyensúlyban vannak. Néha az egyik népszerűbb kicsit, néha a másik, de alapvetően nincs nagy különbség.


Manapság éppen az AMD szekere megy jobban, különösen olyan szegény országokban, mint a miénk, mert az nvidia termékei némileg drágábbak. Ezért szokás pl. itt a GYK-n AMD-t ajánlani, mert jobb az ár-érték arány. Legalábbis manapság.


Ettől függetlenül jó cucc, mindkét cég terméke az. Bármelyiket veszed, nem jársz rosszul vele. Baj akkor van, ha pl. Intel grafikus vezérlőd van. Az például nem versenyképes az előző kettőhöz képest.

2013. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Baj akkor van, ha pl. Intel grafikus vezérlőd van."


Ez mit jelent pontosan? Nem nagyon értek ezekhez :D

2013. dec. 22. 22:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha az AMD Ferrari, az Nvidia Lamborghini, akkor az Intel Trabant. Persze csak grafikus vezérlőknél. Processzorokat jókat csinálnak.
2013. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És azt én honnan tudom milyen grafikus vezérlőm van?
2013. dec. 22. 23:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Eszkozkezelobol.
2013. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" Baj akkor van, ha pl. Intel grafikus vezérlőd van. "


Notebookokba már elég erős grafikus vezérlőt is tudnak gyártani ( Intel Iris Pro Graphics 5200 ).

Persze tudom hogy egy asztali PC-be szánt erősebb nVidia meg AMD kártyának a nyomába sem ér de ettől függetlenül az Intel is tud ha akar.

2013. dec. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!