Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassú HDD mellé mit érdemes...

Lassú HDD mellé mit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Van egy 2TB-os seagate barracuda st2000dm001 HDD-m amin érett már egy rendszer újrarakás és egyúttal particionáltam is a vinyot hogy ha megint ilyen lenne akk ne kelljen ide oda mentegetni az adatokat, de azóta ha elindítok 1 játékot , másolok valamit vagy pár havonta elindítok egy torrentet annyira beszaggat az egész rendszer hogy még a leállítást is nehéz eltalálni mert az elér is össze-vissza szaggat.És ezt akarom valahogy megoldani.

Szóval szerintetek normálisan működne ha vennék bele egy 1TB-os Western Digital WD1002FAEX Black-et és azon lennének a cuccok erről meg particionálás nélkül csak futtatnék , vagy esetleg egy HyperX 3K SH103S3/120G kéne?

Vagy esetleg a van valami alternatíva max. 25-26k körül az is jó lenne.

Előre is köszönöm !


2013. dec. 25. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy 120GB os SSD-t amin a rendszer lesz ami most van 2 TB add el,de ne írd ki hogy mi a baja hanem azt írd hogy minden működik és amit kapsz 5-10k abból veszel 1TB osat. De az SSD nagyon ajánlott lenne.
2013. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem a vinyóval van ott a baj, hanem esélyesen PIO módban fut a vezérlője UDMA helyett. Az újratelepítésnek ezt meg kéne oldania.
2013. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából még több mint 1 évig van rá garancia szóval ha valami baja van akkor visszaviszem és behajtom a lóvét , azon nem múlik de hd disk sentinel-el néztem és semmi parát nem írt.

És azt a PIO dolgot meg lehet valahol nézni hogy abban fut-e?És egy sima windows reinstall megoldja?


Bocsi hogy ennyire nem értek hozzá , de a vinyok igazából sose kötöttek le .Van épp elég sok más aktarész egy PC-ben amit tanulmányozhattam :)

2013. dec. 25. 21:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Eszközkezelőben az IDE/SATA vezérlő tulajdonságainál meg tudod nézni.
2013. dec. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ezközkezelőben néztem és neten is láttam hogy lehet valahogy lehet de találtam 1 progit amit teszteknél is láttam hogy használtak szóval remélem hogy megbízhazó,és az azt írta hogy UDMA

ezek remélem segítenek :

[link]

[link]

2013. dec. 25. 22:55
 6/9 A kérdező kommentje:

Az számíthat hogy a 2 partíció nem ugyanolyan formátum (asszem,bár és ilyenről hogy "Huge" még sosem hallottam)

Lehet valamit elnyomtam a partícióknál?

2013. dec. 25. 22:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Aha, úgy tűnik, ez rendben van. Esetleg még az lehet, hogy túl makacs vírusirtó fut a háttérben, és minden lemezműveletbe belepiszkál.
2013. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

AVG-t szoktam használni de csak addig van fenn ameddig le nem fut a víruskeresés .

Ez 1-2 hetente szoktam eljátszani.

És elméletileg most sincs semmilyen vírus-kémprogram.

Ezért gondoltam hogy talán valami a vinyóval van.

2013. dec. 26. 00:06
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké , oké

Rájöttem a problémára. Mégpedig hogy a Windowsom megint a virtuális memóriával játszadozott.

De azért köszönöm a válaszokat. :)

2013. dec. 26. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!