Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leejtettem a külső merevlemeze...

Leejtettem a külső merevlemezemet, és nem működik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
[link] Mikor az íróasztalomnál használtam a gépen, leesett a földre. Nem működik, mikor bedugom a kábelt, akkor elkezd zizegni, majd abbahagyja. Eredetileg úgy csinálta, hogyha bedugtam, akkor "vibrált" egy kicsit az egész, de ezt most nem csinálja. A lámpa működik. Most mit csináljak? Egy csomó fontos anyagom van rajta.

2014. jan. 1. 15:18
 1/2 hypno ***** válasza:

Ha működés közben esett le, az valószínűleg nagy gáz.


Valószínűleg szét kellene szedni és megnézni, hogy nem az USB aljzatnál szakadt-e el valami.


Ha a vinyónak szabvány SATA csatlakozói (adat és táp) vannak - ez kicsit sem biztos - akkor megpróbálhatod belső vinyóként bekötni és úgy lementeni a cuccaidat.

Ha spéci, direkt külső házba gyártott cucc, akkor nincs ötletem.

2014. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen... Sajnos működés közben esett le... :( szerintem is az USB-aljzattal lehet valami, csak sajnos ezt én nem tudom megállapítani, a gépbe való bekötéshez sem értek, de ez úgy néz ki, mint egy gépbe való merevlemez. Holnap megpróbálom elvinni egy számítógépes szervizbe, ha nem tudnak csinálni semmit, akkor nem tudom, mi lesz, mert ha visszaviszem a MediaMarktba, akkor csak kicserélik. Köszönöm a választ még egyszer
2014. jan. 1. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!