Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a gépemnek?

Mi lehet a baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Még 2010.06.21-én kaptam egy gépet:

-Alaplap: ASRock G31M-GS R2.0

-Processzor: Intel Pentium Dual Core E5400

-Memória: Kingmax DDR2 800MHz 2x2Gb

-Videókártya: XFX Radeon HD 4600 (az Everest szerint 4680)

-Táp: M-Tech 420W

-Merevlemez: 1Tb-os SATAII-es, de pontosabban nem tudom


Természetesen előre összerakott volt.


Az egyik hiba az volt, hogy gépezés közben (nem csak játék, hanem például Skype-beszélgetés közben is) lefagy, és csak úgy indul újra rendesen, ha ki- majd bekapcsolom a tápot, de néha még betöltés közben is Megállt. Azt is kiírja, hogy Disc Read Error, Restart to Ctrl+Alt+Delete. Ezt tudom, hogy merevlemez probléma. De az előbb az volt, hogy magától újraindult egy hangos kerregéssel. Ez a táp volt vagy a HDD? Mi lehet a géppel?



2014. jan. 3. 20:40
 1/5 macika55 ***** válasza:
HDD
2014. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor egy kicsit megnyugodtam, mert nincs veszélyben az egész gép, de mivel nyáron újat veszek, ezért ebbe már elég lesz egy 320-500 Gb-os olcsó, de jó HDD. De amíg meg nem veszem addig be se kapcsoljam? Amúgy többször újraindult, de csak egyszer kerregett.
2014. jan. 3. 21:03
 3/5 claidheamohmor ***** válasza:

Be se kapcsold? Tökmindegy, mit csinálsz vele, felrobbanni, leégni nem fog, de jobb se lesz. Csak az idegrendszeredet teszi tönkre. Fontos dolgokat már ne tarts rajta! Ha tudsz olcsón, vagy ingyen:) szerezni egy hibátlan HDD-t, akkor szerezz, az a gép, ha nyáron úgyis új szupervasat veszel magadnak, jó lesz anyukádnak netezni :)

Vagy eladhatod valami kevésbé hozzáértőnek, ha elbírja a lelkiismereted :)b (Esetleg vinyó nélkül, kijön belőle pár ezer, és akkor nyugodtan alszol)


(Azért addig is megnézheted, hogy másik SATA-csatlakozóra dugva, vagy másik SATA-kábellel is ezt csinálja-e, hátha mégse a vinyó szar)

2014. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam átdugni másik SATA csatlakozóba, de már indulni sem akar. Ha pozitívan nézzük, akkor az alkatrészeket ellenőrzés után (persze ha valahol tudnám ellenőrizni) külön eladhatom, de ennek már szerintem annyi. Mindegy, legalább 3,5 évet lazán kibírt és már úgyis az újat terveztem. Nyárig meg kibírom. Köszönöm a segítséget! :)
2014. jan. 3. 21:46
 5/5 A kérdező kommentje:
Apám is megnézte, és nem hittem el, hogy mi volt a hiba oka. Az új processzorhűtő 2 csavarral lógott az alaplapon, így a processzor 75C-fokon ment terhelés nélkül. Most jól visszarakva már csak 45C-fokos.
2014. jan. 6. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!