Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd ati catalyst control...

Amd ati catalyst control center hiba # Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hi. Újratettem a gépet és most felakarom rakni az amd ati catalyst-t de nem sikerül... (Windows 7) Már mindenféle verziót felraktam... De egyszerűen semmi. Ugyanúgy semmit se csinál. Hogy kell ezt helyesen felrakni vagy megnyitni vagy valami? (Illetve ehhez kéne driver: ati radeon xpress 200m)

Köszi előre is!



2014. jan. 12. 13:08
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Név alapján nagyon nehéz, drivert keresni (lásd saját példádat)


Leirom a driverkeresős szövegemet, hátha segit :


Manuális driver keresés, hardverazonositó alapján :


Nézd meg az eszközkezelőben, hogy van-e sárga kérdőjeles vagy felkiáltojeles eszköz (vagy azt az eszközt keresd amire másik drivert szeretnél telepiteni).


Eeszkezkezelő inditása : Futtatás/Keresés : devmgmt.msc


Ha van sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszköz akkor nézd meg a hardverazonositóját és az alapján próbálj meg driveret keresni :


Kattint kétszer az egyik ilyen sárga kérdőjeles/felkiáltójel eszközre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatta lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod (CTRL+V). Először is próbáld meg az összes adat alapján keresni a drivert, ha nem sikerül akkor próbálj meg a végéről leszedni egy egységet ("&" jel az egység tagoló), majd még egy egységet, a végén csak a VEN és a DEV - Vendor és Device, usb eszköz esetén a VID és PID azonositó marad, utánna irod Driver plusz az OP rendszert és már keres is.

Példa gugli keresésre :


PCI\VEN_1002&DEV_9498&SUBSYS_10021002&REV_00 driver windows XP


Itt egy mintakép hardver azonositóra :

[link] vagy [link]


Sok sikert.

Üdv.


Ui: Ha nem megy, másold ide a hardverazonositóját az eszköznek és próbálok segiteni.

2014. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem nagyon megy.. Azonosító: PCI\VEN_1180&DEV_0592&SUBSYS_16271043&REV_08


Illetve ez egyéb eszközöknél volt, azon belül alapvető rendszereszköznél. Nekem a következő lenne a problémám: Újrarakás előtt 1280x800-ba volt a képernyőfelbontásom, most pedig csak 1024x768-at enged. Ez mivel lenne orvosolható?

2014. jan. 12. 13:37
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ez nem a videókártyád hardverazonositója ez egy kártyaolvasó, itt a driver hozzá : [link]


kibontás után a következő inf fájlok

- 83X32\RIMSPTSK.INF

- 83X64\RIMSPTSK.INF

tartalmazzak a hardverazonositó ezen részét : PCI\VEN_1180&DEV_0592


Várom a videókártyád hardverazonositóját (nézd meg a videókártyák között, mivel valószinűleg már van hozzá driver telepitve, csak szerintem nem 100%-os)


Sok sikert.

Üdv.

2014. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! A problémát megoldottam. Megoldás: Felmentem az asus weboldalára és letöltöttem a drivert. :D Köszönöm szépen azért a segítséged. További szép napot neked!
2014. jan. 12. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!