Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bios boot probléma?

Lacca17 kérdése:

Bios boot probléma?

Figyelt kérdés
Frissítettem egy J&W JWT-N68S típusú alaplapot a gyári oldalról leszedett bios-al, miután újra indult a gép a Verifying DMI Pool résznél nem megy tovább a gép, már a cmos törléstől kezdve mindent próbáltam vele, mi lehet a gond?

2014. jan. 13. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem volt megfelelő a bios frissítés, vagy a letöltött bios.

CMOS CLR itt már nem sokat segít mivel az csak alap helyetbe teszi a biost, de nem fogja neked visszatenni az eredetit.

Rakd rá vissza az eredeti biost.

2014. jan. 14. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ötlet jó, csak hogyan csináljam, ebben van a bajom??
2014. jan. 14. 08:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy tudod rá visszatenni az eredetit mint ahogy az újat is felraktad.
2014. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
windows alul raktam, tehát kilőve, és mint mondtam a gép nem boot-ol, nem kezdi el bootolni a vinyót, dvdt, floppy-t, mert azt írja veryfying dmi pool. nem jut azon túl.
2014. jan. 14. 17:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezért írjuk, ha nem fontos akkor ne frissítsd a BIOS-t. Csak akkor ha elengedhetetlen. Valószínűleg rossz verziójú BIOS-t tettél fel. Egy rossz frissítéssel egy régebbi alaplapot ki is lehet nyírni. Ha van floppymeghajtó a gépedben akkor arról próbálhatod frissíteni a BIOS-t...
2014. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha az alaplapod tud USB-ről biost rakni akkor egy másik gépen szedd le az eredetit és utána pedrive-ról felrakod rá bioson keresztül.
2014. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 csacsi2 ***** válasza:

Ha nem boot-ol be és nem indulnak az eszközök akkor annak annyi. Én a Windows alól sem javaslom senkinek a BIOS frissítést, meg általában csak ha nagyon szükséges!


Szervízben megcsinálják, de inkább alaplap cserét fognak javasolni!

Vásárolhatsz akár programot is...

http://www.youtube.com/watch?v=ibd910i48CE#t=29

2014. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én mindenhol azt olvasom, hogy ilyen esetben egy eprom íróval minden gond nélkül helyre hozható a bios. Szóval én ha lehet nem dobnám még ki az alaplapot.
2014. jan. 18. 14:21
 9/11 csacsi2 ***** válasza:

A programozó árából már vehetnél egy alaplapot is akár...

(csak példa, de támogatnia kell a biosodat is)

[link]

Arról nem beszélve, hogy a kezelését (programozás) is el kell sajátítani!

2014. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én céggel csináltatom, 2500ft posta költséggel, ami szerintem elég baráti ár :)
2014. jan. 19. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!