Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 1.575 re feszelt cpu mennyire...

1.575 re feszelt cpu mennyire káros az alaplapra nézve vagy a procira?

Figyelt kérdés

2014. jan. 15. 13:09
 1/7 Lajos54 ***** válasza:

???

Nem biztos, hogy jól értem a kérdést, de talán arról van szó, hogy "túl akarod húzni" a processzort?

A gyári adatokhoz képest egy minimális húzást (ha egyáltalán alkalmas rá az alaplap és a proci) általában elvisel, de a kapott kevéske plusz nem mindig éri meg, mivel bizonytalanná, instabillá válhat a működése.

Az pedig egyértelmű, hogy hamarabb "öregszik".

Egy 3,5 voltos izzó is jobban világít 4,5 volton, de hamarabb kiég...

2014. jan. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem baromi sok, alapfesz tuti nem ennyi.
2014. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen tuningról van szó most lejebb vettem 1.55v -ra 4 ghz-n szeretném stabilizálni a procimat hogy elég legyen mindenre . max 65 fokig engedhetem melegedni?
2014. jan. 15. 13:41
 4/7 A kérdező kommentje:
crysis 3 ban olyan cpu limitem van hogy csuhaja a proci egy 4 magosított x4 b55 be c3 steppinges . az alaplapomon meg a feszültségnél vannak az értékek és azt hiszem 1.8 v-ot már pirosan jelez érdekes 1.6-1.7 nem piros mondjuk tudom hogy már 1.6 nál is víz hűtés kell legalább hogy ne süljön meg semmi de annyira nem is tenném rá mert léghűtéssel nem bírnám a max korlát alatt tartani
2014. jan. 15. 13:44
 5/7 A kérdező kommentje:
a hő fokot a cpu kupak alapján számolom ki megnéztem ugyan ezekkel a feszültség értékkel 2 magosan ott bőven 60 alatt volt prime95 100%-os terhelés 54-55 ben meg állt a hő fok a kupak meg 70 fokos volt így 16 ra számoltam a különbözetet eddig 60 fokos a procim 10 perc után.
2014. jan. 15. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülj hogy lehetett négymagosítani, mit akarsz még kifacsarni abból a szerencsétlen CPU-ból???

Amúgy nen hinném hogy akkora proco lemeted lenne egy ilyen procival, 4 magos és nem is athlon hanem phenom, mindenre elég

2014. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
pedig crysis 3 ban még 4 ghz -n sem hajta ki a gtx 480 karimat alap óra jelen nem ám még gpu oc -nél :D
2014. jan. 15. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!