Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írja ki a pendrive om...

Miért írja ki a pendrive om hogy 28,9GB a mérete?

Figyelt kérdés
Szóval, a lényeg hogy vettem egy "32GB-os" pendrive ot elvileg, és a 32 gb helyett 28,9GB ot jelez, hogy annyi a szabad hely és az összes hely. A Pendrivera ez van írva ha lényeges :D : ADATA COO8 32GB. Mit lehet tenni hogy meglegyen a 32gb?..Mert az a 4gb elég sokat számít nekem, olvastam olyat hogy nem mindig annyi amennyit rá írnak. Nem lehet hogy ez hiba miatt nem annyi amennyit ráírtak? Ha vissza viszem akkor panaszt adhatok, ha garanciát kaptam rá? Mit tegyek? Help lécciii :D

2014. jan. 16. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális. Gyártók 1000-rel váltanak, míg a szoftverek, illetve úgy en bloc informatikában elterjedten 1024-gyel (lásd még GigaByte<->GibiByte).
2014. jan. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A flash alapú adattárolók esetében tudnod kell, hogy a megjelölt kapacitás nem használható fel teljes mértékben adattárolásra.Ennek oka, hogy a technológiából adódódan a működéshez szükséges egy bizonyos (a teljes mérettől függő) terület fenntartása,például a formázási adatoknak, a hibás memória cellák kiváltására. Ezért a valós, adattárolásra felhasználható kapacitás mindig

kisebb, mint a terméken feltüntetett adat.A működés során a szabad kapacitás változhat, mert a memória cellák élettartama nem végtelen, a meghibásodott cellákat a tároló kizárja. Ez az adattároló működését nem befolyásolja.A 28,9 GB az teljesen reális és ha visszaviszed a mosolyon kívül nem fogsz kapni semmit.

2014. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben :DD Köszömöm a gyors választ, és akkor ez azt jelenti hogy csak 28,9GB ot tudok felhasználni?:/
2014. jan. 16. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: igen, sajnos azt.
2014. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az 29,8 GB. És az annyi, akár flash alapú akár nem. Minél nagyobb a tárhely, annál nagyobb az eltérés is az első válaszoló által említett okok miatt, de ez teljesen normális. Az a pendrive 32 GB-os ami kábé 29,8 GiB csak az oprendszerek még mindig GB-t írnak és GiB-ban számolnak. Ezt az elmúlt 15 évben nem sikerült egfyik oprendszernél sem kijavítani... :)
2014. jan. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz :DD
2014. jan. 16. 20:19
 7/7 anonim válasza:
Én egy 128 GB-os SD kártyát vásároltam, de a valós méret csak 116 GB. Konkrétan ez a külömbség már egyenlő egy 8 GB + 4GB- os kártyával. (Itt most a ráírt értékkel játszottam:-))
2019. júl. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!