Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miert irja a DirectX, hogy...

Madman16678 kérdése:

Miert irja a DirectX, hogy ketszer akkora a videokartyam memoriaja?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tavaly vettem egy pc konfigot a lenyeg, hogy van benne egy nVidia GTX 660 TI, amirol az oldalon, ahol vettem es a dobozan is az van, hogy 2gb-os. Egy oldalon leteszteltem a gepem (egy jatek betara valo jelentkezese miatt) es azt irta a konfigomba, hogy a videokartyamnak 4gb-ja van. Utananeztem es a DirectX diagnosztikai eszkoz is ezt mutatja. Veletlenul jobbat raktak a gepembe?

Elore is koszi a valaszt.



2014. jan. 17. 23:57
 1/3 BM-Striker ***** válasza:

660ti-ből csak 2 vagy 3 gb-os van.


Linkelj egy GPU-Z screnshot-ot.

2014. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A dxdiag többet mutat mert sztem beleszámolja a RAM-ból kölcsönözhető mennyiséget is. Amelyik szoftver innen olvassa ki, akkor az ennyit lát. Nekem is 2GB-os HD7850 karim van, de a Dxdiag 4GB-t mutat. Másrészt ezek a karik nem lesznek jobbak 4GB memóriától, mert 2GB is untig elég nekik, tehát ha lenne is dedikált 4GB-os 660Ti vagy 7850 azok semmivel sem lennének gyorsabbak a 2GB-os társaiknál. Nézzd meg a videokártyád jellemzőit GPU-Z-vel, az majd kiírja a tutit:

[link]

2014. jan. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt!
2014. jan. 19. 02:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!