Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen nyomtatót vegyek...

Milyen nyomtatót vegyek otthonra (lézer, tintasugaras)? Típust írjatok légyszi.

Figyelt kérdés
Megbízható legyen és olcsó fenntartású.
2014. jan. 22. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha javarészt csak szöveget nyomtatsz, vagy nincsen szükséged a színekre, akkor egy fekete fehér lézernyomtatót ajánlanék a számodra.

Az EPSON például elég jó választás, és az utángyártott toner olcsó hozzá.

Az enyém húszezer pénzbe került, és már három köteg papírt nyomtattam ki vele, de még mindig nem üres a toner.

2014. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
epson vagy canon, az utángyártott toner tintasugarashoz és lézereshez is ötödannyi mint a gyári
2014. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Lajos54 ***** válasza:

Általában a lézernyomtatóknál alacsonyabb az egy lapra eső felhasznált anyagköltség (festék), bár összességében drágábbnak tűnik. Csak nem mindegy, hogy egy patronnal (tintasugarasnál) 100-200 oldalt lehet kinyomtatni, míg egy lézernél egy tonerrel 1000 oldal körül, vagy még annál is többet.

Ma már a lézernyomtatók felbontása, nyomtatási minősége elég jó, persze attól is függ milyen célokra akarod használni.

Ha viszonylag keveset, ritkán nyomtatsz, a tintasugaras beszáradhat, míg ez a veszély a lézernél nem áll fenn.

Nekem egy Samsung CLP320-as lézerem van (színes), kb. 4 éves. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Egyes speciális felhasználási területektől eltekintve (CD felületének a nyomtatása, minőségi fotónyomtatás és hasonlók) kifogástalanul lehet használni. Bár a tonerek ára elég húzós, kiszámítottam, hogy hosszú távon jobban járok vele, mint egy tintasugarassal.

2014. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!