Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptopomat fel akarom újítani,...

Raffinito kérdése:

Laptopomat fel akarom újítani, miket vegyek hozzá, és hol találom meg legolcsóbban?

Figyelt kérdés

Üdv, van egy lenovo z575 laptopom, jó laptop, csak ma szétszereltem az alját, mert lefagyott kétszer,úgy hogy egyből kikapcsolt. Mindíg nagyon bemelegedett meg minden, kitisztitottam a ventillátort, mostmár eléggé hideg lett a laptop és gyorsabb is. Ramot is szeretnék venni, lehetőleg vadonatújjan,, internetről, vagy pedig csak Szegeden.

Találtam Kingston 8GB DDR3(Ilyen kell bele...) ramot 1600 Mhz 22860 forintért. Megéri megvenni? mert most 4gb van benne és elég kevésnek találom. Ha valakinek van ötlete kérem mondjon, hogy miket vegyek bele! (Bocsánat a rosz megfogalmazásomért, szerbiában élek és itt máshogy beszélünk magyarul :) )



2014. jan. 22. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Én inkább már nem költenék erre a laptopra.
2014. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Add el, csapj hozzá egy kis zsét, és vegyél másikat...
2014. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azt sem tudják merre vannak arccal....

A specifikáció, ha jól tévedek:

AMD A6-3xxx processzor, 4 mag, 1.4-2.3 között mozog (konkrétan, terhelés alatt 2.3-ra tornázza a Power.... funkció. )

A GPU: 6720G2 (Ez egy CFX kártya? O.o)

Meg az említett 4 giga ram.

A kikapcsolás a melegedés miatt volt. Ez tuti. Ez nem lefagyás, hanem a laptopok "önvédelmi mechanizmusa" valahol 100 fok környékén járt a proci, azért állt le.


Amit javasolnék: Vidd el egy szakemberhez, takarítsa ki, pasztázza újra. (Értem én, hogy te is megcsináltad a takarítást, de az mégsem ugyan az, mintha egy szaki takarítaná :) )

Vegyél hozzá egy normális laptophűtőt, meg tetess bele még 4 giga RAM-ot. Ez így egyben lefedi a 22000 forintot, de még mindig jobb, mintha eladnád feleslegesen. (Így már összesen 8 giga, az bőven elég lehet.)

Amit még ajánlok: Tartsd tisztán a gépet programok terén is.

Állítsd le az automatikusan induló progikat, töröld a felesleges fájlokat, tartsd karban a HDD-t.

Jajj, és ha már HDD: Ha komolyabb összeget akarnál ráfordítani, akkor ajánlott beszerleni egy SSD-t. Ég és föld a különbség :)

2014. jan. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A +4GB RAM-tól nem lesz gyorsabb a gép, csak több applikációt tud futtatni egyszerre, aminek semmi értelme nincs. Bőven elég a 4 is, a 8 -t nem fogod tudni kihasználni, mert nem ofgja bírni a proci.
2014. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kérdező valószínű, hogy játékra is használja a gépet.

( [link] )

Ma már nem annyira nagy dolog a "kihasználatlanság", tulajdonképpen ez alapján a 3-4 magos processzoroknak sincs létjogosultsága, hiszen elég kevés alkalmazás használja ki őket. De, ha azt mondom, hogy "T2800" akkor eléggé lekonyul az emberek szája széle, holott akár 3 GHz-re is képes magonként.

Illetve: Ha emberünk netalán-tán valamiféle Autodesk termék használatára adná a fejét, akkor jelentősen gyorsabban tudná a dolgait itt-ott megnyitni/kezelni.

(Hogy ez mennyire hülyeség: a DOTA2 nevű játék lehetőséget ad arra, hogy saját magad hozz létre tárgyakat a játékba. Ezt természetesen 3D tervező programmal a célszerű. És szerinted hányan esnek neki, hogy megtanulják kezelni a programot egy játék miatt? :) Sokan. Nagyon sokan.)

2014. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!