Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az Extraeter...

Mi a véleményetek az Extraeter nevü 18 dbi-s wifi antennáról? Megéri,15 km-re tenyleg lehetseges vele elküldeni a jelet?

Figyelt kérdés

#router #hálózat #antenna #Dbi #wifi #wirelless fidelity #vezetèk nèlküli
2014. jan. 26. 18:20
 1/5 hellsing71 ***** válasza:

A wifi távolsági csúcs asszem 450km körül van, tehát _elméletileg_ lehetséges a 15km, de...


A konkrét cuccot nem ismerem, de jó tudni, hogy a megadott hatótáv egy elméleti maximum. Ha nincs tökéletes (optikai) rálátás az antennára (értsd: semmi sincs az adó és a vevő között), nincsenek nagy felületek (pl. 10 emeletes házak falai) meg erős idegen adók az "út" mentén, és kristálytiszta a levegő, akkor lehetséges a 15km. És mindkét végpontra kell egy ütős antenna, mert nem elég, hogy a vevő megkapja 15km-ről a jelet, el is kell oda juttatnia a sajátját, azaz egy 15km-es antenna és 15km-ről egy notebook nem fog működni.


Ajánlott irodalom:


[link]

2014. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hellsing71 ***** válasza:
A "nincs tökéletes rálátás" == HA tökéletes a rálátás.
2014. jan. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszt! Akkor egy ilyen antennaval hiaba akarnam hogy pl az okostelefonom a melohelyemen (12 ora örködès) mukodjon vele. Volt mar ra pelda hogy a telefonom fogott wifi jelet de nem tudott csatlakozni gondolom akkor ez azert lehetett mert a telefon akkora tavolsagot nem bir athidalni. Viszont ezzel az antennaval otthonra tudnak talan ingyen netet csinalni persze nem all szandekomban de elmeletileg akar lehetne is, inkabb a technika miatt kellene erdekelnek az ilyen cuccok tudom otthonra azert eleg draga dolog hobbinak, de a jovoben azert egy ilyen cuccnak csak hasznat vennem.


Van nekem egy iranyitott antennam regi internet szolgaltatotol "orokoltem" mar csak egy egyszeru 5000 ftos router kellene hozza es mukodne.

2014. jan. 28. 01:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozza tenni hogy a melohelyem kb 2,5 3 kmre van onnan ahol lakom, egyebkent falu ugyhogy 10 emeletes epulet itt 100 ev mulva se lesz :-) ami nagyobb gond lehet hogy a melohelyrol nezve pont a falu masik vegen lakok a legutolso utcaban
2014. jan. 28. 01:32
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


ettol mennyivel jobb a kerdesben szereplo antenna? Mar csak azert is kerdezem mert az Extraetert bazisallomasokhoz ajanljak, 18 dbi-s korsugarzo, ez a masik meg 24 dbi-s iranyitott, meg milyen magasra tegyem? van egy reggebbi antennam 5 es fel meter magasra tettem de nemigazan valtozott semmi!

2014. jan. 30. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!