Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A merevlemez író-olvasó feje...

A merevlemez író-olvasó feje generálhat sistergő hangot a reset gomb feletti LED felvillanásakor?

Figyelt kérdés
A gépemet az ipontól rendeltem kompletten,de a merevlemezt külön vettem.Amikor bekapcsolom a gépet a reset gomb feletti led felvillanásaikor furcsa,sistergő hangot ad ki a merevlemez(vagyis úgy hallom,hogy a merevlemez csinálja).Az iponosok is ezt mondták,hogy valószínüleg a merevlemez csinálja.Valóban az generálja?És ha igen,akkor ezt meg lehet szüntetni valahogy?Esetleg hibás a merevlemez és azért csinálja?
2014. jan. 27. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Adhat hangot, igen, de ez a rendes működéséből adódik. Lehet sistergés, kattogás, kerregés, berregés, morgás, stb. A fej mozgásakor (pozicionáláskor) ad ilyen hangot.
2014. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ettől miért villog a reset gomb led lámpája?Mármint amikor felvillan akkor hallom....valahogy nem lehet megoldani,hogy ne villogjon a reset gomb lámpája?
2014. jan. 27. 15:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A reset gombnak (legjobb tudomásom szerint) nincs led lámpája. Amit látsz, az a merevlemez ledje, és azt jelzi, hogy éppen írási/olvasási műveletet végez. Ezért hallod, hogy olyankor dolgozik.

:)

2014. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszi :) Egyébként azért gondoltam,hogy a reset led lámpája az,mert pontosan a reset gomb felett van egy olyan piros lámpa mint amilyen a power gomb felett van csak az kék :D
2014. jan. 27. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, általában ez a két led szokott lenni rajta, de hogy azokat hogyan helyezik el, az csak a ház tervezőjén múlik.

:)

2014. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a felvilágosítást,erről nem tudtam :D
2014. jan. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!