Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kékhalálozik a gépem ha...

Kékhalálozik a gépem ha videokártyáról használom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Néha néha kékhalálozik vagy 5-ször pittyeg és nem bootol be, jó tudom beep code-ok / process failure. de mihez kezdjek ?


kórtörténet :) :

videókártya csere volt ~3 hónapja radeonról-ról geforce gtx 650 ti-re. közte persze előtte letöröltem az előző vga driverét. (én marha nem használtam driver sweepert vagy display driver uninstallert vagy nem raktam újra a w7-t)

aztán egy darabig jó volt (2 hó) de kijátszottam a battlefield 4-t (én marha) és lassacskán elkezdődtek a fentebb említett gondok. ki szoktam a gépet takarítani, most is kiporszívóztam de most a cpu hűtője alatt is szétnéztem, port találtam, kitakarítás, azt hittem megoldja gondom de nem.

ha integrált videókártyáról használom nincs gond. :(

cpu -t gpu-t nem oc-ztam soha. bios-t vbiost nem babráltam .


kipróbáltam sokmindent w7 sp1 reinstall többször különböző forrásokból. cmos reset, csatik ellenőrzése, cpu vga kivét visszahelyezés, régebbi driverek, újabb driverek, memórai diagnosztikai eszköz(rendben), hdd csekkolás hdd sentinel-el (rendben), de semmi nem oldja meg a problémámat. :( bár játtszani tudok és működnek a programok csak random kékhalál v. 5pittyegés 1-2 naponta.

bluescreenview-be: dxgkrnl.sys, dxgmms1.sys, nvlddmkm.sys van jelölve pirossal a bmp fájlban. ha kell a dmp fájlt is feltölthetem valahova.


amúgy azt se tudom hogy melyikre kell állítani az nvidia vezérlőpultban a custom resolutions -nál, cvt gtf vagy melyik? ha mond ez vkinek valamit. mert alapból 1440x900 nincs benne.


alaplap:H61M-VS, (ami bios)

processzor: intel g840

monitor: asus vw193dr (max felbontás 1440x900)


2014. jan. 27. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Reinstallnál ne engedd,hogy a windows update-eket telepítse,különben vírusos lesz.

Ha nem jön be,szerviz vagy csere.

2014. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem engedem. de már w. updatekkel is próbáltam egy másik reinstallnál hátha az ment meg de nem.
2014. jan. 27. 16:09
 3/5 levis56 ***** válasza:
Nem lehet,hogy a tápod nem bírja el a videokártyát? Az integrált nem fogyaszt annyit.
2014. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
heaven benchmark-ban tudom nézegetni a vga-val a dolgokat szóval nem hiszem.
2014. jan. 27. 16:15
 5/5 A kérdező kommentje:
Update: de, tényleg a tápom volt a hibás. sok teszt után végre kiderült. másik teszt táppal már jól működik, köszönöm a segítséget.
2014. febr. 12. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!