Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy usb kábelre hogyan kössek...

Egy usb kábelre hogyan kössek rá több hűtő ventilátort?

Figyelt kérdés

ha többet kötök rá gondolom csökken a teljesítményük. Ezt hogy lehet elkerülni?

Ne szóljatok le, nem vagyok jártas az elektronikában, ezért KÉRDEZEK

köszi



2014. jan. 29. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Laptopod van? Max ott tudom elékzelni az usb-s hűtést.
2014. jan. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, ahhoz lesz készítve.
2014. jan. 29. 22:14
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha arra lesz akkor feltételezem, hogy ilyesmit akarsz rá tenni. [link]

Vagy komolyabbat esetleg?

2014. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jaja, ilyet szeretnék, hasonló méretű ventikkel.
2014. jan. 29. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
De ezen csak 1 usb kábel van. Tehát mi a kérdés?
2014. jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ugyanezt szeretném házilag megcsinálni. Fogok egy USB kábelt, elvágom és rákötök 2 vagy 3 ilyen ventilátort. A kérdés, az hogy ezt hogy tudom úgy megtenni, hogy a ventilátorok teljesítménye ne csökkenjen azáltal, hogy több ventilátor van rákötve 1 kábelre.
2014. jan. 29. 23:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja értem. Nem tudom, hogy ez kivitelezhető-e egyáltalán, sajnos nem értek a feszültségekhez. De miért nem elég, ha veszel egy ilyen kínai hűtőt egy ezresért? A 11 éves laptopomhoz is ilyet használok, és 40 fokban is megállja a helyét! Igaz már nem nagyon használom a laptopot mert pc-t használok.
2014. jan. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát nem igazán tudom, hogy ez elég lenne-e. Amikor játszom van hogy 80-83 fokra melegszik a gpu. Meg ha én csinálom akkor tetszőlegesen tudnám pakolni a ventiket a laptopom szellőzőihez szabva.
2014. jan. 30. 00:02
 9/9 Lajos54 ***** válasza:

Egy dologra figyeljél: az USB csatlakozóknak korlátozott a teljesítménye, amit képesek leadni. Most kapásból nem tudom hogy mennyi, de nem túl nagy. Tehát nem (csak) a feszültség, hanem az áramerősség is számít!

Általában az USB csatlakoztatású készülékek úgy vannak méretezve, hogy a megengedett felvételt ne lépjék túl. Viszont, ha egy aljzatra több készüléket kötsz rá (barkácsolva), akkor könnyen túlterhelheted a kimenetet. Szerencsés esetben csak nem fog(nak) működni a vent(k), szerencsétlen esetben tönkre is mehet az USB. Bár úgy tudom van valamiféle védelem, de ennek biztosan utána kellene járni.

2014. jan. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!