Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék egy BIOS frissítést,...

Szeretnék egy BIOS frissítést, de hibaüzenet fogad. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy Asus P5KPL-AM alaplapom van és az Asus EZ Flash 2-vel szeretném frissíteni, de bármit csinálok, nem engedi olvasni se a C meghajtót, se pendrive-ot, se floppyt. Valami elkerülhette a figyelmem?

#frissítés #BIOS #Asus #p5kpl-am #ez flash 2
2014. febr. 1. 14:48
 1/4 csacsi2 ***** válasza:

Talán ha leírnád a hibát...

ill. azt, hogy hogyan próbáltad.

http://www.youtube.com/watch?v=NQKQj_aASCQ

(Ha nem feltétlen szükséges inkább ne frissítsd, tönkremehet a géped!)

Ha már van egy megszakadt bios frissítés, vagy rossz bios került rá akkor annak annyi. Próbáld a bios reset -et és imádkozz.

"bármit csinálok, nem engedi "

Mi az a bármi?! eljut a bios-ig? kiír valamit a monitoron?


Megjegyezném ezért nem szeretem az ilyen szintü beavatkozást programra (oprendszerre) bízni, csak manuálisan boot- ból.még a Driver frissítést is csak manuálisan!

2014. febr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van bocsánat! Az Asus EZ Flash 2, a bioson belüli gyári frissítő program, melyben meg kéne tudnom nyitni a gyárilag kiadott, bios frissítést. Tisztában vagyok vele, milyen veszélyeket rejt magába, de sajnos muszáj vagyok frissíteni, mert a reset sem hatotta meg (Folyamatosan az időt visszaállítja és azt írták, hogy ha lefrissíteném, az lenne a megoldás). Próbáltam külső meghajtóról elérni a filet (pendrive) és a merevlemezről is (C meghajtó), hibaüzenet az pedig ez: Unable to load this drive or directory! Valamit előfordulhat, hogy nem engedélyeztem?
2014. febr. 2. 18:37
 3/4 csacsi2 ***** válasza:

Valahogy így kellen menjen:

http://www.youtube.com/watch?v=WzrO7YDA4YA


Csináld hagyományosan.

A pendrive-t formázd FAT16 -ra (windowsban csak FAT). Másold rá a Bios fájlt "P5KPL-AM-SE-0702.ROM" és bootolj be róla és telepítsd.

Ha jól gondolom ez a tied (FONTOS: NÉZZ UTÁNNA!!!)

P5KPL-AM SE :

[link]

2014. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A FAT mentett meg! :) Ment a zöld! :)
2014. febr. 3. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!