Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás konfigom? (AMD Athlon...

Hibás konfigom? (AMD Athlon II x4 750k, HD 7850 2GB OC,8GB RAM)

Figyelt kérdés

Egyszerűen bármit állítgatok, így AMD Overdrive, úgy AMD Overdrive képtelen hozni azt a teljesítményt amit mások kihajtanak belőle (youtube). Catalyst-ből a legfrissebb van feltelepítve. Lehet, hogy a problémát az okozza, hogy nem telepítettem az alaplaphoz mellékelt CDről a software-eket? Ha nem, akkor a hardwareben keressem a problémát?


(Gyönyörű példa: Guild Wars 2 1280x720 MINIMUM beállításoknál nincs meg az átlag 32 FPS)



2014. febr. 4. 20:14
1 2
 1/12 P.O.C. ***** válasza:

"Lehet, hogy a problémát az okozza, hogy nem telepítettem az alaplaphoz mellékelt CDről a software-eket?"


Akár az is, hiszen azon a CD-n nélkülözhetetlen illesztő programok vannak (lásd chipset driver), ami kell az alaplapod optimális működéséhez. Telepítéskor a Windows is hozzárendel valamit, hogy alap szinten működjön, de közel se azokkal a paraméterekkel, amit az AMD mérnökei kikísérleteztek.

2014. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nem tudom lehet, hogy hatalmas badarságot fogok mondani, de viszonylag ismert személynek az volt a problémája, hogy a Win8 nem a VGA-t átállította be alapértelmezett grafikus vezérlőnek, hanem azt integrált VGA-ját. Remélem tudtam segíteni :)
2014. febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Akkor feltelepítem az alaplap driverét.


A kártya szerintem stimmel mert a Catalyst azt kezeli.

2014. febr. 4. 22:50
 4/12 A kérdező kommentje:
Feltelepítettem az alaplap driverét és nem lett jobb. Amít nem értek, hogy full hd-ban és alacsony grafikai beállításokkal is ugyan úgy 28 átlag FPS-t generál.
2014. febr. 4. 23:43
 5/12 P.O.C. ***** válasza:
Milyen Windows -t használsz?
2014. febr. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Win7 HomePro 64 biteset.
2014. febr. 5. 09:24
 7/12 P.O.C. ***** válasza:
HomePro??? Ilyen nem létezik! Ugye nem valami taknyolt pistike edisönt használsz? Mert ez akár magyarázat lehet a problémára.
2014. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocs elírtam, Home Premium.
2014. febr. 5. 18:34
 9/12 Stark2000 ***** válasza:
Windows 7 Ultimate 64bit et rakjál fel a gépedre, a Home Premium-ot nem ajánlom játékra, már a neve miatt se... :D
2014. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 P.O.C. ***** válasza:
#9: Ha értenél a számítástechnikához, nem beszélnél ilyen orbitális baromságokat. Elárulom neked, hogy egyetlen FSP különbség se lesz ha ugyan arra a konfigra felraksz egy Ultimate -et és egy Home Premium -ot és ugyan azt a játékot futtatod rajtuk. Sőt még az is előfordulhat, hogy a Home Premium -on lesz picit gyorsabb, mert kevesebb háttérszolgáltatást tartalmaz, ami foghatja a gépet.
2014. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!