Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ugrottak most ennyire...

Miért ugrottak most ennyire meg a PC alkatrész árak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az elmúlt hétben/hetekben eléggé megugrottak a pc alkatrész árak. Gondolom EUR/HUF árfolyam befolyásolja ezt az egészet, de nem tudom biztosra. És kb mikorra fognak visszarendeződni az árak?

2014. febr. 11. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ezt mire érted? van ami változott de nem az elmúlt hetekben.
2014. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten erre, de ez a vga kb 2 héttel ezelőtt 55k volt, most meg. [link]

Vagy pl fx 8320 is 36k körül volt még 2014 januárjában [link]

2014. febr. 11. 17:00
 3/11 A kérdező kommentje:
És még sok minden van ami szépen felment 1 majd 2 ezerrel január óta
2014. febr. 11. 17:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mert ennyit romlott a forint.

EUR árának változása: [link]

USD árának változása: [link]

2014. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
ekkora árnál pár ezer nem nagy változás. az már valami hogy a ramok ára duplája mint amikor elkezdtek terjedni..
2014. febr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Viszont ha egy 200 ezres gépet rakok össze, akkor ott már elég jól látható lesz ezeknek a pár ezer forintos változásoknak a hatása. A rammal meg teljesen egyetértek, régen a 8 gigás modul került annyiba ,mint most a 4
2014. febr. 12. 06:31
 7/11 anonim ***** válasza:

igen, 200 ezres gép esetén akár 20 ezer is lehet a különbség.

igaz eddig 5% -ot romlott a forint értéke az elmúlt 1 hónapba, de mivel ez elég meredeknek történik, így a kereskedők gondolva arra hogy tovább romlik, picit többet tettek rá, ha javul a forint, akkor az árak is csökkenni fognak.


A RAM -ok és HDD -k ára más tényezők miatt ugrottak meg.

RAM esetén egy nagy gyártó kiszállt a piacról, így a kereslet kínálat aránya miatt megdobta az árat.

A merevlemezek tekintetében pedig természeti katasztrófa sújtotta a gyártókat akik egy helyen készítették, így hosszú időre kiestek a gyárak a termelésből, szintén kereslet és kínálat törvénye szerint megnőttek az árak.

Az utóbbi kezd normalizálódni, sőt mára elfogadható árra mentek a HDD -k.

2014. febr. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a pontos leírást az utolsónak! Igen, a RAM árak azok sajnos nagyon felmentek, és nem mennek le, és jó tudni, hogy valójában miért is :D a HDD-knek ahogy nézegettem annyira szerintem nincs vészes áruk. És igen, kb 10-20 ezerrel drágább lett a konfigom sajnos :S
2014. febr. 12. 16:12
 9/11 anonim ***** válasza:
5. vagyok én úgy tudom hogy a ramoknál a chip eket gyártó üzemben volt tűz és ezért drágultak
2014. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a RAM árak már ha beálltak erre a szintre, viszont tegnap óta pcx-en megint drágult sok minden
2014. febr. 13. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!