Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A szinte vadiúj, alig 1...

A szinte vadiúj, alig 1 hónapos merevlemez állapotát leronthatta a tápegységem?

Figyelt kérdés

Szektorhibás a merevlemezem, kicsit több mint 1 hónapja használom, teljesen újonnan vettem. Hard Disk Sentinellel teszteltem, először 100% majd 99% majd 97% most pedig 92% a kondíciója, de már vagy 3 napja nem romlott tovább. Lehetséges, hogy a rossz minőségű tápom a bűnös, vagy esetleg az alaplapom? Az is rongálhatja a vinyóm? Ha igen mennyi annak az esélye?


merevlemez: Western Digital 500GB

tápegység: HKC 400W

alaplap: AsRock M3N78D



2014. febr. 14. 10:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és vissza vihetem az eladóhoz, hogy cserélje ki garanciálisan?
2014. febr. 14. 10:49
 2/8 Tengor ***** válasza:
A táp mindenképpen cserére szorul. A HDD-t visszaviheted, aztán vagy cserélik vagy sem.
2014. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Láttam már hasonlót WD Black vinyókkal (két esetben pont 500GB-os verziókkal, az egyik az enyém volt a másik a kollégámé). Egy 500-as Blue is leromlott nálunk 98%-ra, de utána megállt és így megy már 2 éve néhány hibás szektorral (ez a párom gépében van). Egyszer cseréltetnem kellett egy 1TB-os Green-t is viszonylag rövid idő után, amit adtak helyette az már 2 éve jól megy, igaz nincs sokat nyúzva. Szóval nálam a 'nagy áttérés' WD márkára kicsit csalódás volt. Az eddigi tapasztalatok 3 Black, 3 Green, 2 Blue vinyó alapján vannak illetve van még két új példány is anyukáméknál (egy green és egy blue), amik idáig még jól mennek. A Samsungokkal korábban tized ennyi problémánk sem volt...
2014. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anti paladin ***** válasza:

Okozhat gondot a táp de az is lehet, hogy csak szimplán kifogtál egy rosszabb vinyó szériát.

Ennyiért sztem még nem gariztathatod, azt csak akkor szokták megtenni ha már halálán van az eszköz.

2014. febr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a HDSentinel, nem csak a kondíciót írja ki, hanem részletezi is a SMART menüben, hogy mi történt, esetleg Hardver hiba (pl. csatlakozó kábel, feszültségesés stb..) okozta.

Tehát előbb, nézz utána, hogy mi okozhatta a szektorhibákat.

(mert, ha a szervizben egy részletes önteszt után, derül ki, hogy a Te PC-d hardverhibájából ered a sérülés, biztos lehetsz benne, hogy nem fogják kicserélni!)

2014. febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hol van benne a SMART menü?
2014. febr. 14. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézet menü > S.M.A.R.T.

[link]

2014. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

HKC 400W = Elektronikai hulladék. (bontsd ki és nézd meg mi van benne, nem mellékesen mérd meg a tömegét... és rájössz, hogy igazam van)


....egyébként, nem csak a vinyó, de pl. az Alaplap és a többi PC hardverelem is elszállhat tőle bármikor! csak idő kérdése az egész...

egy vadi új kb. 8000 Ft-ért forgalmazott, PC háztól amiben még egy "400 W-os!!! tápegység" is található...!? őszintén, mit vársz? (az is csoda, hogy eddig nem vágta haza az egész PC-t!


[link]

(HKC 400W, ezt megemlíted a vásárlás helyén, azonnal kiröhögnek!... és 100%, hogy nem cserélik ki!)

2014. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!