Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan lehetne kideríteni,...

Hogyan lehetne kideríteni, hogy mi okozta az új merevlemezemen a szektorhibákat?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 16:55
 1/8 Tengor ***** válasza:
100%
Meg kell vizsgálni a hardver környezetet (különösen a tápot) ha az rendben van, akkor lehet hogy kifogtál egy gyenge lemezt.
2014. febr. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2014. febr. 14. 17:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Valahol azt írták, hogy nézzem meg mit ír a S.M.A.R.T, mert ott kideríthető esetleg mi a hiba, de én nem igazán értek hozzá, úgyhogy kimásoltam :)
2014. febr. 14. 17:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezzel megtudod nézni a smart statust.

[link]

2014. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tengor ***** válasza:

"Helló, bocsi, hogy zavarlak, csak ahogy láttam te értesz ehhez a merevlemezes dologhoz. Remélem, hogy nem gond ha leírom. Az a helyzet, hogy alig 2 hónapja vettem egy új merevlemezt, a Hard Disk Sentinel 28 napot ír ki működési időnek, és nagyon zavaró, hogy már most ír 5 hibás szektorról, a kondíciónak meg 93%-ot ír. Először 100 utána 99 majd 97 utána 92, újrarakás után 93% lett. Én is a tápra gyanakszok mert szar 400W-os HKC tápom van, amit minél hamarabb le kellene váltanom. Szerinted visszavihetem, hogy cseréljék vagy javítsák ki garanciálisan? Valahol valaki azt írta, hogy nézzem a SMART-ot, mert ott naplózza, hogy mi lehet a hiba, de nem igazán értem, küldök egy képet ha nem gond, köszi előre is! :)"

Ne privátba! Más is ért a HDD-khez, több szem többet lát!

A HKC-t cseréld le mindnél hamarabb! A lemezt vidd vissza és ha szerencséd van akkor cserélik. De az újat már véletlenül se a HKC-vel hajtsd meg!

2014. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
rendben, köszi! :)
2014. febr. 14. 18:12
 7/8 A kérdező kommentje:
És ha esetleg mégse cserélik vissza, az új táppal megakadályozható, hogy tovább romoljon a kondíciója? Már ha tényleg a táp miatt lett baja
2014. febr. 14. 18:14
 8/8 Tengor ***** válasza:
Ki tudja...
2014. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!