Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van 1 régi samsung hdd-m. Ami...

Van 1 régi samsung hdd-m. Ami ha rögzítva ven a házba irgalmatlan hangosan rezegteti azt. Biztonságosan használhatom?

Figyelt kérdés
Ezt a merevlemezt rögzítés nélkül vékony szivacsra tettem a 3.5"-os dvd író helyére. Ez után halkabbá válta gép. Abba maradt a ház rezgése. A hdd hőmérséklete nem lépi túl a 45 fokot. Nem kell félnem hogy valami károsodás éri a lemezt így?
2014. febr. 15. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Már érte, hiszen rezeg mint állat.

Valszeg a csapágyazás hamarosan megfogja adni magát.

Azt javaslom, hogy semmi nélkülözhetetlent ne tárolj rajta.

Egyébként gratula a találékonyságodért. Sokaknak nemjutott volna eszükbe ez a megoldás :)

2014. febr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Ez igazából csak tartalék lemez már. Közel múltban egy wd blue vette átt az elsődleges szerepet. Ezen csak filmek, játékok, zenék vannak nem érne nagy veszteség. Próbáltam az eredeti helyre úgy be tenni, hogy a csavar és a hdd közé gumi gyűrűt fogattam, de nem mentem vele sokra. Ez után gondoltam ezt a megoldást. És bevált. Kíváncsi leszek még meddig bírja a strapát. Már 761 nap működési időn van túl a hard disk sentinel szerint.
2014. febr. 15. 20:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha hiszed ha nem, nekem van olyan winyóm, amit egy hónapig úgy használtam, hogy ki volt nyitva, és győnyörködtem a lemezben. :)

A mai napig működik, persze már visszaraktam a tetejét.

2014. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ez érdekes mert elég érzékeny szerkezetek. És egy rosz helyre került porszem is tönkre teheti könnyedén. Egyébként érdekesség , hogy az új információk szerint ezek a régi hdd-k biztonságosabbak ,stabilabbak mint a modern ssd-k.
2014. febr. 15. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, mivel az SSD NAND csipjei meghatározott számú írást bírnak ki. A HDD elméletileg végtelen számú írást kibír, ha nem jön közbe valamilyen fizikai károsodás.

Egyébként pedig úgy gondolom, hogy a régi HDDk még vaskosak, nehezek voltak. Azokban még volt "anyag".

A mostaniak gyorsak, könnyűek, és piszkosul gyorsak.

Viszont ennek ára van. Nem élnek örökké.

2014. febr. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, az első "gyorsak" helyett kicsit akartam írni.
2014. febr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igy van. Arról nem is beszélve, hogy a régi merevlemezek maximum 240 gb adat tárolásra voltak alkalmasak nem úgy mint a modernek melyek akár 3 tb-ot is. És ugyanakkora szerkezetbe kellet ezt "beletömni". De szinte minden elektronikai eszköz élettartalma szerintem negatív irányba változott az évek során. Régebben nagyobb figylmett fordítottak a minőségre nem ugy mint ma, a mennyiség a lényeg és minnél olcsóbban elő lehessen állítani.
2014. febr. 15. 21:57
 8/10 A kérdező kommentje:
Csináltam a hard disk sentinennel egy alapos hdd tesztet sajnos ezalatt a hdd hőmérséklet elérte az 50 fokot is :( Ez viszont sok már.
2014. febr. 16. 09:37
 9/10 A kérdező kommentje:

Probléma megoldva !!! Sajnos a dvd író helye eléggé körbe van szigetelve így a légáramlás nem sok és így fel tud melegedni a hdd ott. De szerencsére elég nagy a házam így még egy új verziót kipróbáltam. Vagyis a ház legaljára tettem a lemezt közvetlenül az aktív hűtéssel felszerelt videókártya alá: [link]

Még annyit változtattam hogy a merevlemezt megfordítottam a hőleadás miatt. És bevált. A vidókártya elég komoly légáramlást csinál a gép alján és így az új teszt alkalmával a hdd maximum a 38 fokot érte el :) Ez gyakorlatilag alacsonyabb mint amit az eredeti helyén mértem.

2014. febr. 16. 10:54
 10/10 A kérdező kommentje:
2014. febr. 16. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!