Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap melegedés!?

Alaplap melegedés!?

Figyelt kérdés

van egy Gigabyte GA-f2a85x-d3h alaplapom ebben van egy amd a10 5800k proci meg 8gb ddr3 ram a procit nem tuningolom de általában meleg van a szobámban és ha van idöm akkor szivesen játszok is a gépen kihazsnálva az igp teljes tudását ezért a gyári proci hütöt lecseréltem egy Cooler Master Hyper evo 212re ami eszméletlenül jól teszi a dolgát csendes és hatásos a gyári proci hütöröl meg levetema coolert és a kis Gygabites feliratü hütöbrdával szemben álitotam amit sárgával karikáztam be a képen gondolván hamár hütöborda van rajta csak hüteni kell valamit és a plussz légmozgás roszat iztos nem tesz..az a kis hütöborda amugy picit sütöt elöte de most az szinte hideg a másik gondom ami érdekelne hogy terhelés meleta proci körül az a 6db kis téglalap alaku izé amit pirosal karikáztam be a képen elég szépen felhevül ha ovatosan rárakom az ujam 3-4mp mulva muszálj levenem mert eszméletlenül süt,öszintén szolva meg is égete picit az ujam azok pontosan mik?mi a nevük?,feladatuk,menyire egéséges az nekik hogy ilyen forrók??esetleg erröl holtudnák böveben tájékozódni,olvasni?(magyarul)esetleg valami hütést azokra érdemes lenne kitalálnom??

kép:

[link]



2014. febr. 17. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
hát elvileg a pirossal bekarikázott kis chip ek elött azért van hűtőborda hogy lehűtse... nemtudom mitől melegedhet annyira. nyilván a processzor nak segit az a pár chip.próbálj meg gondoskodni ezek hűtéséről hátsó ventillátorral ami kifelé fujja a levegőt bentről
2014. febr. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:

A pirossal jelölt alkatrészek szilárdtest kondenzátorok és a processzor áramellátást szabályozzák / stabilizálják.

Normális, hogy melegednek. A max hőfokukat nem ismerem (Google biztos megmondja) de ahogy #1 is tanácsolta egy plusz venti nem árthat neki.

2014. febr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hlac86 válasza:
Azok szerintem nem kondik, hanem tekercsek! Az tuti, hogy több mint 100 fokot is kibír, de az élettartama nő ha hűtve van. Bordát nem ajánlok rá tenni, nehogy megváltozzon valami értéke a fémtől, de aktív hűtés sokat segít rajta, amúgy amíg a gép nem kapcsolgat ki, ill. nem ciripelnek ezek a tekercsek addig nincs gond, bírják a hőt!
2015. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

VRM

Nem lesz gond ha gépház kereszthuzata tökéletes

2015. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!