Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az SSD-k hajlamosabbak a...

Az SSD-k hajlamosabbak a romlásra, a HDD-vel ellentétbe?

Figyelt kérdés

Igazán nem értek az SSD-nez, de szeretnék egyet beépiteni a gépembe, a rendszernek, a jobb sebességek érdekébe.


(csendbe megjegyzem, nem tünne logikusnak, hogy könnyen elromlanak, de olvastam rossz kommenteket is, akik ezt panaszolták)



2014. febr. 25. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A HDD lemezihez képest az SSD NAND memóriája meghatározott számú írást visel el, még a merevlemez korlátlanul írható. Azonban a lehetséges újraírások száma nagy, több évnyi használatot tesz lehetővé. Egyátalán nem kizárt, hogy egy SSD túléljen egy HDD-t. Megbízható SSD esetén nem lesz gond.
2014. febr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel nincs mozgó alkatrész, ezért kevésbé hajlamosak az elromlásra, viszont a cellafáradás miatt lassan, de biztosan elhasználódnak egy idő után. Tehát a használat mértéke nem mindegy, de normál esetben az elhasználódási idő több, mint egy HDD átlagos életkora. Még nagyon sok tapasztalat nincs az SSD-k elhasználódásáról, mert kb 2-3 éve kezdtek el tömegesen megjelenni a háztartásokban (ekkor lett elérhetőbb az áruk) és ennyi idő alatt még nem nagyon hullottak el. Nekem a kisebbik meghajtóm már több, mint két éves (most a kis gépben dolgozik rendszermeghajtóként) és az SSD Life még 2022 végéig saccolja az élettartamot. De ez is csak egy saccolás, ami ráadásul biztosan pontatlan viszont az elméleti számításokban sem lehet bízni. Például adott egy 60GB-os egység ~3000 írási ciklussal, ami ugye 180TB írást jelent. Ha naponta 10GB-t írunk rá átlagosan, akkor ez kb 50 évet jelent! Ha a wear levelin hatékonysága csak 50%-os és a cellafáradás dupla mértékű 2bit MLC chipeknél (ez nem biztos csak szigorúan számolok), akkor is 12,5 évről beszélünk. Ez azért nem rossz! Pár dologra azért ügyelni kell SSD esetén, egyik fontos dolog, hogy mindig maradjon rajta kb 20% üres hely, hogy szép időt megélhessen az eszköz.
2014. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat, igazabol, egy 120GB-osat szeretnek hasznalni, csak a rendszernek, meg a programoknak, amugy adat tarolasra/jatekokra pedig egy HDD-t.
2014. febr. 25. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy kell azt! A második meghajtóm nekem is 120GB-os és kényelmesen használom (a 60-asnál azért figyelni kellett). Jelenleg 65GB még mindig szabad rajta, szóval ilyen használat mellett elvileg sokáig elég és működőképes lesz. Az újabb olcsóbb meghajtók cellái hamarabb fáradnak, mert az SSD-nél ahogy csökken a gyártástechnológia az jó hatással van az árra/kapacitásra, de rossz hatással az újraírhatóságra. Az első SLC meghajtók 100 ezer ciklust viseltek el, míg az MLC példányok 10 ezret. Ma már csak MLC és TLC meghajtók vannak, amik nagyságrendileg 1000-3000 írást bírnak. Én direkt 25nm-es MLC-t vettem azoknál elvileg 3000 körüli ez az érték. A fenti szigorú számításommal is ez akár 25 évig elmuzsikálhat...
2014. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!