Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csíkozódás/Tearing filmnézés...

Csíkozódás/Tearing filmnézés közben. Sok embernek van. De mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


HD 6750 Radeon kártyán nézek 720p filmet. Ha VLC-vel, vagy bármi mással nézem, a mozgásoknál csíkozódik a képernyő, de nem az a fajta csíkozódás, amit a deinterlace (váltott sorosság megszüntetése) meg tud szűrni. Azt akár le is lehet fotózni, ez azonban csak egy pillanatnyi csík, ami itt-ott megjelenik a képernyőn, aztán egyből eltűnik. Ha leállítom a videót, szintén eltűnik. VLC, KMPlayer, stb... mind produkálja a hibát, de a Media Player Classiccal ez a hiba nincs, minden filmet hibátlanul jelenít meg. Arra szeretnék rájönni, mi az oka, hogy a classicnál nincs csíkozódás? Más codecet használ? Próbáltam lemásolni a beállításokat, de a VLC összes beállítását kipróbáltam (3 óra alatt), és mindig ugyanúgy produkálta a hibát. Azért szeretnék rájönni, mert más is szenved hasonló problémával.



2014. febr. 25. 18:39
 1/2 CspCsj ***** válasza:

Sajnos nem vagyok szakember, de általában az az oka, hogy a videofolyam képfrekvenciája nincs szinkronban a megjelenítő eszköz (monitor/tv) képfrissítési frekvenciájával (egyszerre két vagy több képkocka "keveredik") csökkenthető a hatás ha az említett függőleges szinkron funkciót bekapcsolják (vsync=vertical synchronization).


Gondolom ilyesmi mint itt:

[link]

2014. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia! Tudom kicsi későn, de nekem is van egy lehetséges megoldásom.

Nekem is ez volt a problémám, hogy film nézés közben csíkos volt a gyors jeleneteknél a kép.

Játék közben nem volt ilyen gondom, de amúgy youtube, vagy film nézés közben igen.

Nekem az volt a megoldás, hogy VLC-ben direkt 64 bites szedtem le és telepítése után leszedtem még egy codec packot is, azóta semmi csíkozódás nincs.

itt vannak a linkek, hogy mit és honnan szedtem le a probléma megoldásához, remélem tudtam segíteni.


64-es VLC:

[link]


Codec Pack:

[link]

2017. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!