Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja egy Sapphire r9...

BleedT kérdése:

Mi okozhatja egy Sapphire r9 270X Vapor-X hűtésű kártyánál a magas ventilátor teljesítményt (80% fölött is), melegedést (80 fok és fölötte), ezzel együtt gyenge teljesítményt?

Figyelt kérdés

Lecseréltem egy vtx3d 7870-et, mert melegedési és hűtési problémákat tapasztaltam. Most Sapphire r9 270X Vapor-X hasonló problémák jelentkeztek, valamint gyenge teljesítmény a 7870-es kártyához képest. Három tesztjáték alatt Crysis 3, Tomb Raider 2013, Shadow Warrior 2013 a kártya teljesítménye nagyon minimálisan nevezhető jobbnak egy GTX 650-estől, majdnem hogy megegyezik. A FEAR nevezetű játék grafikai teszt videoja alatt mint egy 20 FPS-nyi javulás volt a GTX 650-hez képest. (GTX 650 min fps: 102) (R9 270X min fps: 120).


A többi konfig:


Alaplap:

GIGABYTE GA-F2A88XM-D3H


Processzor:

AMD X4 A10-6800(K) FM2 4,1GHz BOX Black Edition


Memória:

Kingston 8GB DDR3 1600MHz


Chieftec 600W-os táp


2014. febr. 26. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire szellozik a gephazad?
2014. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az egyik oldalsó házfal nincs fent. Az alap alkatrész hűtők mellett van egy plusz venti a gép hátulján. mondjuk nem egy nagy ház. Hagyományos állítottból a kisebb fajta. Méretei:

Magasság: 41 cm

Hosszúság: 41 cm

Vastagság 18 cm


manuálisan levettem a ventilátort 35-40-re. A kártya felzökken így is 80 fok fölé. Olyan sokat nem volt vele még türelmem játszani, de lehet 1 1,5 óra után kifagyna vagy kék képernyő lenne, ezt nem tudom... De sokkal tovább már így sem melegedett. De ha automatán volna a venti is felmenne annyira mint a hőmérséklet. És pillanatok alatt változik. Kilépek a játékből 80 fokról egyből leugrik 45 40-re szinte átmenet nélkül. És tapintásra is érzékelni, ha rányúlok a kártyára. De a nagyon gyenge teljesítményt szintén nem értem. Olyan véleményeket olvasok h BF4 et fullon HD-ba játszanak és h egy szinten van a 7870-ennel talán még erősebb is. De nekem egyértelműen sokkal gyengébb. Pl a Crysis 3-ban very high volt minden a 7870-essel. Ezzel meg az összes beállítást vissza kellett venni sima High-ra :S

2014. febr. 26. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem a melegedés miatt lennék ideges hanem hogy adtál a szarnak egy hatalmas pofont.. :D Ember le cserélsz egy 7870 et egy r9 270x re :D mit vártál hogy majd kétszer olyan erős lesz ?? persze a te dolgod
2014. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ember, ha nem értelmezed amit írtam, akkor inkább maradj csendben. Nem tudom, elolvastad az első sor felét és már eldöntötted írsz valamit, és hogy mit? Tény, hogy nem írtam le, hogy netes rendelés esetén 8 napon belül visszaküldhetem a terméket és ez az volt. Mindkettőt visszaküldtem azóta, mert először cseréltem az r9 270X-re a 7870-et, de ez a problémám volt vele. De a te értelmetlen válaszod ettől független. Nem, nem vártam azt, hogy az R9 270X kétszer olyan erős legyen, mint a 7870. Azt sem vártam volna, hogy egyáltalán erősebb legyen, bár mindenhol (vélemények, tesztek) azt állították azért érezni különbséget az r9 270X javára. De mindjárt azzal kezdtem miért cseréltem le a 7870-et NEM AZÉRT MERT ÉPPEN JOBB KÁRTYA KELLETT, HANEM MERT PROBLÉMÁS VOLT. Egy első osztályos jobban értelmezné, nem ezt a pár sort, hanem a legelső sort. De talán azt azért elvárhatnánk, hogy ez a drága kártya, ami akkor 60 ezer ft felé kapizsgált ne egy 30 ezer forintos Geforce GTX 650 szintjén legyen több játék és fps teszttel. Mert minden túlzás nélkül ennyi potenciál volt benne, mindenféle benyögök valamit túlzás nélkül. Betettem a gépbe egy 7850 cserekártyát (igen 7850 és nem 7870-ről van szó most, mert ezt hozta valaki, akitől segítséget kértem, ez az ő kártyája volt.) A 7850 mérföldekkel erősebb produkciót nyújtott, ami természetes is volt a GTX 650-hez képest, de az R9 270X-hez képest megint csak érthetetlen. Szóval a vétel elejétől ami a 7870 VTX3D volt már egy hónapja szopok, mert a pénzt még nem kaptam vissza, csak ígérgetnek, hogy benne van a rendszerbe, pedig küldeniük kéne (törvényben is benne van a 8 napos pénzvisszafizetés illetve lehet csere is megegyezés alapján). Ezt a kérdést meg azért írtam, ki hogy értelmes hozzászólásokból, esetlen okosabb leszek, de az ilyen idióta értelmetlen benyögések csak az idegeimet tépázzák tovább.
2014. márc. 12. 01:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Bizony ide is kiírtam Real93, balint107 :)
2014. jún. 15. 17:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Bizony "R*cska bácsi" :D
2014. jún. 20. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!