Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nincs olyan alaplap amiben...

Sasi33 kérdése:

Nincs olyan alaplap amiben nincs grafikus kártya?

Figyelt kérdés
Alaplapokat keresek de nem találok olyat amiben ne lenne integrált grafikus kártya. 1155 ös foglalattal keresgélek de egyszerűen nincs. Vagy csak én vagyok túl béna a keresésben? :-)

2014. febr. 27. 09:08
1 2
 1/12 Tengor ***** válasza:
0%
Miért zavar az integrált VGA, ha egyébként minden másban jó a lap?
2014. febr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 soccerway ***** válasza:
A most kapható alaplapokon NINCS vga kártya, mivel az a processzorokban található meg.
2014. febr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha pci-expressbe teszel videokártyát, akkor a gép automatikusan azt fogja használni, nem az integráltat.
2014. febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Feleslegesnek tartom az alaplapi kártyát. Mert a rendszer memóriát csökkenti. Amikor még építettem a gépem még csak a lapon volt egy chip. Ma már a procikban? Nem is tudtam.
2014. febr. 27. 10:10
 5/12 Pj0tr ***** válasza:
BIOSban letiltod és nem foglalja a RAMot.
2014. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha le is tiltom a Windows bootoláskor nem bírálja felül?
2014. febr. 27. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Miért bírálná felül? Ha az elsődleges videokártya egy diszkrét példány, akkor nem használja a prociba integráltat! Az integrált jól jöhet ha éppen elromlik a videokártyád, szóval sokat nem veszítesz vele....esetleg az lehet a zavaró, hogy a hátlapon a vga kimenetek miatt kevesebb USB/eSATA portnak marad hely.

Amúgy ez a CPU+GPU párosítás már egy elég régi törekvés, az AMD 2006-ban hasonló céllal vette meg az ATI-t. A cél egy heterogén programozható egység, ahol az egyre fejlődő GPU számolók átvehetnek erőseb párhuzamosítható feladatokat a CPU-tól, hiszen vannak olyan területek/feladatok, amikben a GPU-k sokkal gyorsabbak. Ezek kisebb gépekbe, mobil eszközökbe és beágyazott rendszereknél lehetnek még nagyon hatásosak. Jelenleg egy játékos gépre gyúró felhasználó számára nem sok értelme egy ilyen egységnek, de a jövő ebbe az irányba mutat. Az Intel CPU oldalon nagyon erős, míg az AMD APU egységei fejlettebbek, erősebben GPU oldalon. Az új Kaveri APU-k egy újabb mérföldkövet jelentenek az ilyen egységeknél, de jelenleg átlagos szemmel csak egy középszerű CPU és egy erősebb alsó kategóriás videokártya kombójaként tudjuk értelmezni...

2014. febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Legalább tisztában vagyok dolgokkal. Fejlődik a világ én vagyok le maradva.
2014. febr. 27. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Kicsit lepontoztak, talán nem voltam teljesen pontos, de a lényeg nagy része benne van. Annyit még hozzátennék, hogy az AMD APU egységeinél van lehetőség dual graphics-ra meghatározott diszkrét kártyákkal azaz a prociba integrált összedolgozhat a rendes videokártyával. Az Intenél van egy kis lemaradás GPU téren, de ott a CPU ereje és a fogyasztás lett nagyon meggyőző.
2014. febr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Inteles konfigban gondolkodom. Gigabyte-os lapokat nézegetek de a legtöbb 3.0ás pciexpress-el van ellátva. Nekem viszont 2.0ás grafkártyám van nem rég vettem. Remélem azért fog működni?!
2014. febr. 27. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!