Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibás partíciós tábla! Mit...

Hibás partíciós tábla! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Van egy winyóm amin win Xp volt, majd mellé lett telepítve egy Suse linux, ami leválasztott magának pár Ext3 partíciót.

A minap végleg behalt a windows, és újra akartam telepíteni a gépet. A windows Cd-vel töröltem a számára ismeretlen partíciókat amin a linux volt, majd a C meghajtóra feltelepítettem a windows. Viszont mikor újra kéne indulnia, hogy befejezze a win a telepítést, folyamatosan azt írja ki, hogy hibás partíció tábla! Ezzel mit tudok csinálni? Ha valaki tud valami megoldást segítsen! köszönöm.


2009. dec. 12. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
2009. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amikor megszüntette az XP telepítő a linux partíciókat akkor látszott a teljes lemezkapacitás?

Fdisk programmal meg kellene nézni, hogy aktívra van-e állítva a partíció amire telepítettél.

Nem egyszerű dolog linux után vissza nyerni a leválasztott partíciót.

2009. dec. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem emlékszem pontosan, hogy mekkora volt eredetiben a a winyó, de kb 230gb lehetett szóval méretre stimmel. IDőközben prószáltam a win cd vel a FixMBR parancsot, de semmi vátozás.
2009. dec. 12. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kell róla semmi akkor rakd be egy másik gépbe a vinyót amin van partition magic 8 program aztán törölj róla mindent és particionáld újra!


Amúgy ha igy rendszereket akarsz kipróbálni vagy több rendszert hazsnálni egy gépen akkor ajánlom neked a vmware nevű programot! Ez egy virtuális gép mondhatni egy számítógép szimulátor a windowson belül amibe újabb rendszereket telepíthetsz és akár egyszerre is futtathatsz benne macosx-et meg winxp-t meg linuxot is, amit csak bír a procid...


Nem zúzod le a fő oprendszered egyetlen bitjét sem, és ha nem kell egyszerüen bevágod a kukába, és annyi...

2009. dec. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!