Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tablet usb hub-on keresztül...

Mikuci kérdése:

Tablet usb hub-on keresztül nem ismeri fel az ezközöket, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy wayteq 100qrc táblagépet,4.2 android van rajta. Adtak hozzá otg kábelt is, amivel jól müködnek is az usb-s ezözeim. Vettem hozzá egy passzív usb hubot, amit felismer ugyan, de az usb hubra csatlakoztatott ezközöket nem látja. Kipróbáltam egy másik tableten (alcor) ugyanazt az usb hubot és otg kábelt, és felismerte az ezközöket (billyentyű, egér). Az energia ellátás szerintem nem probléma, mivel pl. ha telefont csatlakoztatok az említett hubra, tölti rendesen, söt a wayteq táblagépben 2x-szer akkora az akksi, mint az alcor-ban.

2014. márc. 4. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az Alcor és a Wayteq ugyanakkora áramerősséget bír szolgáltatni otg-n. Szóval hiába nagyobb a wayteqben az akku, ez még nem jelent semmit sem. Ugyanakkor nem mernék rá megesküdni, hogy valóban ez a probléma. Ezt akkor tudnád kizárni, ha lenne egy aktív hub is, s azzal is kipróbálnád. Ezer bocs, de hatalmas baromság passzív hubot venni. Ha később mást is csatlakoztatnál rá, pl. winchestert stb. akkor jól jön a lehetőség, hogy tudsz plusz áramellátást adni s értelemszerűen csak bill+egér használatnál is, nem a tablet szolgáltatja az áramellátást, így kevésbé fog merülni. Arról nem is beszélve, hogy az aktív hubok tudnak passzívként is működni, ha bizonyos helyzetekben nem megoldható a megtáplálás. Esztétikai szempontból persze elég ronda, de igazán szép megoldás egy BT bill+egér.

Egy biztos, hogy a wayteq nem szarja le a vásárlókat, szóval kérj tőlük tanácsot, én úgy gondolom hozzá tudnak szólni az esethez.

2014. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, hogy wayteq 100-as egyik hibája sok közül.

Ráakadtam, egy eldugott fórumra, ahol egyre másra sorolták a hibáit ennek a táblagépnek. Ráadásul már többször újraindult és ki is kapcsolt.

Szerencsére még a 8 napos próbaidőn belül voltam, úgyhogy sikerült visszavinni.

2014. márc. 11. 15:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen van egy pár hibája, erről még nem hallottam, de most akkor ennyivel is több infóm van róla. Pedig ár/érték arányban egy igencsak jó tablet lenne, viszonylag jó vas, szép kijelző, nem tudom hogy tudták ennyire elb..... Ok, tény, hogy túl nagy a felbontás ehhez a vashoz, de erre max. a lassulásokat lehet ráfogni, ugyanakkor a kínaiaknak sikerült már ezzel a SoC-al ekkora felbontáson stabil s kellően gyors tabletet összehozniuk.

Lényeg, hogy visszavették. A következőnek alaposan olvass utána, mielőtt megvennéd, mert a magyar piac hemzseg a félresikerült tabletektől.

2014. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!