Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretném gyorsan megtalálni...

Szeretném gyorsan megtalálni a legfrissebb meghajtóprogramokat a számítógéphez, minden komponenshez a legeslegfrissebbet az adott integrált eszköz gyártójának honlapjáról, vagy máshogy. Ötletek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát komponensenként szeretném a legfrissebb drivereket megtalálni....

Ingyenes programot találtam, ami azt hirdeti magáról, hogy a legfrissebb drivereket majd megtalálja és felteszi, csak sajnos hatalmas nagy rendszer instabilitást okozott és ráadásul ennek az ingyenes programnak az oldalán láttam ezt a device_id alapján történő keresést is... Valószínűleg a device_id alapján rakja fel a drivereket a program, mindenféle virtuális és egyéb memóriaproblémákat okozva XP és Windows 7 alatt is...

MI a legjobb módja, hogy komponensenként összevadásszam a drivereket (a legfrissebbeket), esetleg van megbízható ingyenes program amivel meg lehet tenni ezt?

Az alaplap gyártójának oldalán nem frissítik rendszeresen ezeket. Ha lspci-vel lekérem linux alatt az információkat az esközökről és device_id alapján keresek drivert, biztos hogy a jót fogom megtalálni (a fentebb ismertetett furcsaság miatt)...

Egyébként a Driver Pack Solution-t találtam mármint ez volt az ingyenes program ami rendszerinstabilitást okozott, amit boldogan ajánlottam sokaknak, mert nem tudtam mit okoz, csak miután kipróbáltam... :-(



2014. márc. 7. 22:23
 1/5 Tengor ***** válasza:

1.) A driver varázslóknak nem szabad hinni!

2.) Ha a gyártó oldalán nincs frissebb driver, akkor hol lenne?

3.) Első lépés legyen a gyártó oldala, ha keresel. Ha ott nincs, vagy nem egyértelmű (laptopok wifije, kamerája), akkor VAN és PID azonosítók alapján kell a netről levadászni.

2014. márc. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gyártó oldala alatt az alaplap gyártóját értettem, akik az alaplap kiadásakor egyszer felteszik az alaplapi meg hasonló drivereket, de ők ezt rendszeresen frissíteni nem fogják (kamera, chipset, videokártya, meg az összes többi)...

Az egyes gyártók oldalán pedig mindig elkeveredek, mert onboard Ac97 Analog Devices <modellszám> driverből is van pár és esetleges, hogy mikor működik.


A PID-et hol találom, eszközkezelőben az eszköz tulajdonságainál, vagy lspci-vel kérjem le?

2014. márc. 8. 08:11
 3/5 Tengor ***** válasza:

Az alaplaphoz kamera driver? o.O

Az említett azonosítókat az eszközkezelőben találod a hardver azonosítók között.

2014. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kamera driver nem alaplaphoz kell, a kamera egy integrált komponens (laptop).

Az eszközkezelőt néztem, a dev_id-et találtam, erre gondolsz, vagy másra?

PID-et nem.

2014. márc. 8. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki ezt, egyszerű, gyors, hatékony. Nekem nagyon bejött, többször is.

Üdv..

[link]

2014. márc. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!