Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha eee pc x101-ch notebookomba...

Ha eee pc x101-ch notebookomba veszek 4 gb ramot, a mostani 512 mega helyett akkor latvanyosan gyorsabb lesz? Illetve a cseret hogy kell megoldani? Ujra kell telepiteni majd az egeszet?

Figyelt kérdés

2014. márc. 9. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Maga a memória nem végez számolásokat így önmagában nem gyorsítja a gépet, de a használatot gördülékenyebbé, optimálisabbá teheti olyan esetekben, ahol az 512MB RAM kevés volt (mert ha kevés a RAM, akkor a rendszer a merevlemezt használja, ami sokkal lassabban érhető el és sokkal lassabban is olvasható). 512MB a mai világban már kevéske, így szvsz 2GB érezhető javulást okozna a felhasználói élményben, de a 2GB-hoz képest a 4GB már nem igazán okozna sok pluszt egy ilyen kis netbooknál. A RAM bővítése nem kíván újratelepítést.
2014. márc. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]

Memory

DDR3, 1 x On Board Memory, 1GB/2GB ( Maximum 2GB )


gyorsulni fog , megkeresed a ram foglalatokat a boritas mogott es beleteszed , nem kell ujratelepiteni

2014. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anti paladin ***** válasza:
De csak két gigás modult vegyél, ahogy a második írta, 4 gigát már nem bír kezelni.
2014. márc. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hoppá, inkább ne vegyen memóriát:

"*3 : The memory is fixed on the motherboard and there is no SO-DIMM on the motherboard. The Memory is unable to be removed or replaced for extending."


Nem bővíthető, mert forrasztva van. Az 1GB és 2GB modellek külön választható opciók még a megvásárlás előtt.

Egyébként mi is így jártunk egy Asus eeePC R051BX esetében. Szerencsére belekukkantottam, mielőtt mentem volna memóriát venni és megláttam az alaplapra forrasztott chipeket. Nagyon örültem (mi az az 1GB-os modellt vettük....volt mellette drágábban egy azonos paraméterekkel rendelkező netbook drágábban, de az eladó nem tudta megmondani, hogy mi közöttük a különbség....valószínűleg az, hogy az bővíthető volt).

2014. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 grat

ezek szerint itt is ajanlott az aprobetus reszt elolvasni...

helyedben szabadulnek tole ,ha megtehetnem

2014. márc. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

:( tenyleg iszonyat lassu, pedig en csak netezesre es szovegszerkesztesre hasznalom, neha egy kis powerpoint.


de nem bir elkezelni tobb megnyitott oldlat es melle a wordot, vagy ha pdf-bol masolok ki vmit. megorjit! az iphone-om ezerszer gyorsabb pedig ez mar 3 eves.


most mondjuk nyertem egy ipadat, majd meglatom az milyen, eleg-e nekem. nem akarok most uj gepre kolteni, van jobb helye is annak a penznek...

2014. márc. 9. 18:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is az a bajunk az Asus eeePC R051BX-szel, hogy pofátlanul lassú. 2 éve vettük, de a teljes üzemideje kb 2 hét volt ezalatt, annyira nincs kedv a nyomogatásához. Itthon inkább az asztalikat használjuk, úton meg az androidos telókat...szóval porfogó, kidobott pénz.
2014. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!