Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amikor 100% terhelem a 6...

Amikor 100% terhelem a 6 magot,3,5 ghz ről nem esik fel 4,1 re. Hogy tudom aktiválni ezt a "Turbo Boost" opciót?

Figyelt kérdés

2014. márc. 12. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
először vegyél egy magyar szótárt, és tanuld meg, hogy ilyen szó nincs: esik fel.. hanem nem ugrik fel.
2014. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
inkább nem emelkedik . de nem értem hogy mit kell belekötni mikor 10 emberből 10 megérti.ez nem helyesírási tanfolyam vagy ilyesmi. gyakorin mindenki beteg a helyesírás után.én ilyet még nem láttam
2014. márc. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen 100% terhelésen a gyári alapórajel érvényesül, ami 3,5GHz! A Turbo arra van kitalálva, hogy ha a CPU nem használja ki az erőforrásait teljesen, mert például egy alkalmazás csak egy vagy két magot/modult terhel, akkor a CPU a megadott TDP kereten belül gazdálkodva aktiválhat magasabb órajelet, így két lépésben (terheltségi szinttől függően) 3,8 vagy 4,1GHz-ig emelheti az órajelet. Én kikapcsoltam a Turbo Core opciót, mert ciripelt tőle a tápom illetve feleslegesenek tartottam és csak a szorzót toltam fel 20-ra (alapfeszültségen bírja nálam illetve a CPU hűtőm sem gyári), így a CPU vagy energiatakarékos módban van vagy 4GHz-en üzemel akár 1, akár 6 szálon dolgozik.
2014. márc. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.Kapja be.

2.Okos vagy <3

3.Nagyon szépen köszi

Nem tudom mit keresnek fent olyanok akik nem is a kérdés-t figyelik...:/

2014. márc. 14. 10:28
 5/5 Kis Peter-IStvan ***** válasza:
Ha gyari hutod van ne piszkald , ha meg nem akkor be lehet allitani dolgokat , felhuzni egesz 4.5GHz-ig mind a 6 magot , de milyen videokartyad van , hogy 3.5ghz nem eleg 6 magon?
2014. máj. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!