Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Meghalt" volna a c merevlemez...

"Meghalt" volna a c merevlemezem? Többi lent

Figyelt kérdés
Kezdek mindent az elejétől. Karácsonyra kaptam egy 160 gigás winchestert. Először nem akarta felismerni a gép,kivette a floppyt is h nagyobb hely legyen, megcsinálta és végre felismerte, jól működött. Aztán kb olyan 2-3 hét után egyre szarabb lett a gép, hibaüzenetek jöttek be, azt hiszem már akkor olyanok h nem sikerült a késleltetett írás, az adat elveszett stb. Újra kellett tenni a gépet. Újratettük, a c-t és a d-t összevonta és lett belőle c, az új winchesterből pedig d. Eleinte ismét jó volt, de megint jöttek a "nem sikerült a késleltetett írás(zárójelben egy c meghajtós fájl), az adatt elveszett". És néha amikor ilyen hibaüzenet jött, a gép is kattogott vagy mi,és ilyenkor általában lassabb is volt a gép. De nem minden használatnál volt ez, volt amikor 1x vagy még 1x se jött be a hibaüzenet és jó volt. Aztán egyszer kapcsolom ki a gépet és kiírja h a windows mappát nem sikerült elmenteni, és a következő indításnál már egy fekete alapon kiírta h nem indíthato a windows mert xy fájl hiányzik(ha kell megkeresem erről a képet mert lefényképeztem). Betettem a telepítő cd-t, javítani akartam de mivel ez nem eredeti xp volt nem is jött be úgy a javítási lehetőség. Így hát már elmentem a partíciókig, rámentem a c-re, és a gyors és normális formázás alatt ott volt vmi olyasmi h c ellenőrzése, és h így az adatok nem fognak elveszni. Rámentem, végigment, és jó is lett a gép. Egy idő után az én hülyeségem miatt megint rámentem arra az ellenőrzésre, de utána bejött a windows telepítése, és vagy 3x kellett telepítenie mert 2x nem sikerült, mert vmilyen fájl hiányában kiírta a telepítő h leáll. Harmadjára sikerült, és az xp indításánál 4x írta ki h "windows xp professional-magyar", tehát ha jól értelmezem 4x lett az xptelepítve, legalábbis úgy mutatta. Az első 3nál nem akart beengedni a jelszó miatt, a 4. már jó volt, és az is volt amit korábban is használtam. Mindig ki kellett választanom ezt a 4.-t az indításnál, és végül is jó volt a gép, de ezeket a késleltetett írásos dolgot nem sikerült megoldanom(továbbra is c-nek írta, nem d-nek azaz az új meghajtónak, szóval akkor a c a rossz meghajtó, nem?). Aztán mára meg már be se enged, szokásosan az f1-t meg kellett nyomnom az indításnál hogy betöltsön. Tölt tovább, és mielőtt már jönne be a windows xp felirat, újraindul. És már végig ezt csinálja . Betettem a telepítő cd-t, és a c meghajtónál nem írja már zárójelben h fat32 vagy ntfs fájlrendszerű lenne, hanem zárójelben annyit ír hogy ismeretlen. Ha rámegyek, már nincs ott 3. lehetőségnek h ellenőrzés. nem tudom hogy mi a problémája és nem szeretném újra tenni a gépet. Azt szeretném megkérdezni h mit lehet ez ellen tenni. Meghalt volna a c meghajtó? Ha az újraformázom vajon jó lesz? Csak akkor meg eltűnnek az adatok... mit csináljak? Köszönöm előre is a válaszotokat! :D

2014. márc. 15. 10:21
 1/10 A kérdező kommentje:
*kivette a flopyt tesóm, h nagyobb hely legyen
2014. márc. 15. 10:24
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel az op.rendszer a C meghajtót használta és végig azzal volt a gond, valamint kattogásról is írtál, az nem a gép volt, hanem a régi merevlemez, valószínű, hogy haldoklik, ill. meghalt a régi merevlemezed.

Telepítsd fel az op.rendszert az új merevlemezre, ha szerencséd van, még látni fogja a régi merevlemezt és ha még nagyobb szerencséd van, talán még a fontos adatokat is le tudod róla menteni. Formázással nem javítható, ha sikerülne is formázni, csak annyit érnél el vele, hogy az esetleg még lementhető adataid is elvesznének.

2014. márc. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja még csak annyit, hogy mielőtt megkaptam az új merevlemezt, nem volt gond a régi C- és D meghajtóval
2014. márc. 15. 10:39
 4/10 pinkpancser ***** válasza:
Pendrivera rakd fel hirens boot cd-t és nézd meg vele milyen állapoban van a vinyó.
2014. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link]

[link]

Ezek jönnek be, mire menjek, hogy d-re tegyem? És akkor a d-n nem vesznek el az adatok?

2014. márc. 15. 11:33
 6/10 A kérdező kommentje:
A hirens boot cd-hez tudnál küldeni linket? :D illetve annyira nem értek a gépekhez meg ilyet nem csináltam még, szóval le tudnád részleten írni a dolgokat, hogy mit hogyan stb? :D köszönöm a válaszokat egyébként! És még annyi, hogyha tényleg meghalt volna a merevlemez, akkor ha találnék egy hasonlót, akkor cserével megoldódna a helyzet?
2014. márc. 15. 11:40
 7/10 A kérdező kommentje:
*részletesen
2014. márc. 15. 12:09
 8/10 pinkpancser ***** válasza:

Itt a hirens:

[link]

Letöltöd, aztán csomagold ki, hogy megkapd az ISO-t.


Aztán letöltöd ezt:

[link]

elindítod, kiválasztod a pen-t, format elé pipa (tehát előtte szedd le róla ami kell), step2 alatti listából kiválasztod a hiren's boot cd-t (a vége felé lesz), step3-nál kiválasztod hová raktad az ISO-t, aztán create és várod az eredményt.

Ha kész akkor indíthatod róla a gépedet (boot menüben válaszd ki, vagy biosban a boot lista elején legyen a pen), aztán kapsz sok hasznos programot, meg egy előtelepített XP-t :) Vinyó állapotát pedig a crystal diskinfo nevű programmal kaphatsz.

Yumit megint elindítva pedig tehetsz hirens mellé egyéb hasznos dolgot is (a rendszertől független vírusírtók, linux live rendszerek...), csak ilyenkor ne legyen pipa a formatnál. Ja és nagyrészéhez letöltési linket is ad :)

2014. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D csak az a baj hogy majd ezzel csak később tudok foglalkozni de amint tudok majd akkor írok hogy hogy sikerült
2014. márc. 15. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
A bootolható pendrive készítéséhez én inkább ezt ajánlanám: [link]
2014. márc. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!