Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gép vagy notebook?

Asztali gép vagy notebook?

Figyelt kérdés
Ti nektek melyik van? Melyiket lenne érdemes venni? Mi szól mellette/ellene?
2014. márc. 15. 23:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Mire kellene?

-Játékra?

-Munkára?

Játékra mindenképpen asztali PC való.

Kisebb irodai munkára kép és videószerkesztésre pedig elég a noti is.Nekem amúgy mindkettő van.

2014. márc. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
net film photoshop . igazából van gépem csak már elég elavult és lassú ezért vagy az fejleszteném vagy notebook. a notebookban csak a kijelzőket utálom h a betekintési szög elég rossz tudom hogy 250e töl vannak jók de ha esetleg tudtok olcsobb kategoriában jó kijelzővel azt megköszönném
2014. márc. 15. 23:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod hordozni a gépet, vagy nem vagy nagyon háklis arra, hogy relatíve nagy helyet foglal el a géped (bár grafikai munkához mindenképp kell a nagy monitor), akkor asztali gép. Olcsóbb, és nagyobb teljesítményt lehet vele elérni, bővíthetősége is jobb.

Én egyébként a notebookomat használom elsődlegesen, de hordozom is minden nap.

2014. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
hát a kijelző azért is gázos nekem a notebook oknál mert azért szerkesztésnél nem ártana normális kontrasztarány meg stb
2014. márc. 16. 00:22
 5/18 claidheamohmor ***** válasza:

...egy időben sokat költöztem, és meguntam a nagy kasztnit meg a monitort cipelni (+ a sok kiegészítő). Avulni is kezdett már, és nem volt kedvem továbbfejleszteni. Eladtam, és beletoltam az árát egy Acer 5742G-be, nem bántam meg. Akkor (több mint 3 éve) 180k volt, ebben az árban ma is lehet használható teljesítményű notebookokat venni, ha játszani nem akarsz (az enyémen a Crysis 3 elmegy mediumon).

Asztali gépet szerintem az vegyen, aki egy kicsit olcsóbban akar hasonló teljesítményhez jutni, fix helyet tud biztosítani a gépnek, és fontos a testre szabhatóság, valamint a fejleszthetőség, és a meghibásodott alkatrészek olcsóbb cseréje.

Notebook esetében készen kapsz egy kis helyet foglaló általános célú gépet, oda pakolászod, ahová akarod. Hátrány, hogy az akksik olyan 3-4 év után elkezdik megadni magukat (nullperces akksival is megy vezetékről, sok laptop akksi nélkül is megy hálózatról, ekkor persze elvész a mobilitás előnye), a bővíthetőség korlátozott (bár általában a memória és a vinyócsere könnyű), ha meg elromlik benne valami, és nem vagy expert barkácsoló, akkor sokba kerülhet a javíttatás.

Rengeteget lehetne ezekről írni pro és kontra...

2014. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 claidheamohmor ***** válasza:
ui.: ha most munkára használod az asztalit (photoshop, stb.), akkor biztosan van megfelelő monitorod is, ezt össze lehet kötni a laptoppal.
2014. márc. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! hát igazából tényleg ugyanúgy összelehet kötni
2014. márc. 16. 00:31
 8/18 anonim ***** válasza:
Könnyű dolgom van, mert céges laptopot használok, de ha nem akarnék játszani, soha nem vennék asztali gépet. A laptopot berakom a dokkolóállomásba, innentől rá van kötve a monitor, egér, billentyűzet, külső vinyó, nyomtató...innentől kezdve csak előnye van egy asztali géphez képest (mondom, amíg nem kell valami olyan progi, ami erős grafikus kártyát igényel).
2014. márc. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 BM-Striker ***** válasza:

A notebookok kisebb teljesítményűek, emiatt kisebb fogyasztásúak is.


Kb egy hasonló teljesítményű notebook 2* annyiba kerül, mint egy házilag összerakott asztali gép monitor nélkül.


Egy notebook javára szól a kis méret és a hordozhatóság.


Aztali pc javára szól az alacsonyabb ár és a jobb szerelhetőség és bővíthetőség.



Azt ki kell hangsúlyozni, hogy ugyanúgy lehet venni hangos magas fogyasztású notebookot, mint halk kis fogyasztású asztalit.



Szóval itt a 2 fő kérdés:


1. Akarsz-e háton kívül dolgozni?

2. Mennyit vagy hajlandó költeni rá?


Egyébként a notebook-ok kijelzői jó eseteben is csak átlagos minőségűek.


Az igazán jó kijelzők inkább 300-400k körül találhatóak.

2014. márc. 16. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
jelenleg nem fontos a hordozhatóság. 140e
2014. márc. 16. 01:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!