Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali gép vagy notebook?

Asztali gép vagy notebook?

Figyelt kérdés
Ti nektek melyik van? Melyiket lenne érdemes venni? Mi szól mellette/ellene?
2014. márc. 15. 23:38
1 2
 11/18 BM-Striker ***** válasza:

#8


Nekem is van dokkolős notebook-om, mégis asztalit használok főleg.


Egyébként grafikától eltekintve notebook-ok többsége nem tud mit kezdeni egy magas őréjélű 4 magos processzorral.


Egy 150k alatti asztali gép simán kijön egy asztali i5-tel, míg a hozzá hasonló teljesítményű 4 magos mobil i7-et 300k alatti gékben nem lehet találni.



Azonkívül notebook-ok legnagyobb hátránya a javítási költség.

2014. márc. 16. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 BM-Striker ***** válasza:
Monitorral 140?
2014. márc. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
monitor van
2014. márc. 16. 02:26
 14/18 BM-Striker ***** válasza:

Asrock H87M PRO4 alaplap 24 hó gar.

1 db 18,616 Ft

Corsair 4GB DDR3 1600MHZ CMV4GX3M1A1600C11 memória 36 hó gar.

1 db 10,105 Ft

Corsair CX 430W CP-9020046-EU tápegység 36 hó gar.

1 db 13,084 Ft

Fractal Design Core 1000 USB 3.0 FD-CA-CORE-1000-USB3-BL fekete számítógép ház 24 hó gar.

2 db 9,406 Ft

Intel Core i5-4570 processzor 36 hó gar.

1 db 47,936 Ft

Sapphire R7 250 1GB DDR5 Boost 11215-00-20G videokártya 24 hó gar.

1 db 21,333 Ft

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 merevlemez 12 hó gar.

1 db 14,047 Ft

Háztól-házig garancia

1 db 690 Ft

Összesen: 144,623 Ft

pcx.hu

Ez így kb jó lenne a te célodra.


A ház elég kompakt, hogy ne foglaljon sok helyet.

2014. márc. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. A laptopnak egyetlen előnye a könnyű hordozhatóság. A korszerű asztali gépek esetén már a laptopok jelentősen kisebb fogyasztása se feltétlen igaz.


A többi csak hátrány. Ugyan azt a teljesítményt dupla áron kapod meg. Ha a laptop gari időn túl meghibásodik, és ha csak nem vinyóról vagy RAM -ról van szó, megnézheted a számlát. Az asztalit meg 5 év múlva is, néhány ezerből megjavíthatod, nem is beszélve arról, hogy alapból szívósabb és hosszabb élettartamú, mint egy laptop.

Laptopot nem tudsz érdemben fejleszteni, főleg gazdaságosan nem.

Az intenzív hosszadalmas munka, pl. gépelés, tervezés asztalin sokkal kényelmesebb.

Sokan még az asztali gép nagyobb helyfoglalása miatt sipognak. Nem mondja nekem senki, hogy egy kettő cipős dobozméretű tárgy nem fér el nekik a földön, legyen akármilyen kicsi is a lakásuk.


Ha valami komoly üzletember vagy pl bróker, és ügyfelezned kell, akkor számodra a laptop a jó választás. Ha viszont nem, akkor asztali gép ezerszer jobb választás.

Véleményem szerint néhány órát ki lehet bírni számítógép nélkül. Aki meg annyira függő, az jobban jár, ha a kieső időszakokra vesz egy 20-25 eFt -os tablet -et, ha csak nincs már eleve okos telefonja.

2014. márc. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Asztalim volt, utánna noti lett, majd azt beszámítottam egy asztaliba. :) Most ez van. Nagyon szerettem a notit, kis helyigény, könnyen hordozható. Munka miatt vettem (hobbi meló) de egyszerűen arra sajnáltam befogni így szinte soha nem vittem sehova. Szal le is cseréltem egy nagyobb teljesítmnyű asztalira. A dolga az lett volna hogy egy távcső mellett üzemel, de fedett csillagvizsgálóm még nincs. Az esti párásodás ill a téli ki be hurcolás hamar megölte volna. :(

Tulajdonkppen csak azt tudom írni amit eddig mindenki. Hordozhatóság stb stb.

Szerintem ha nem extrém esetre kell a gép, ill van hely egy asztalinak, akkor jó alternatíva lehet mellé egy esetleg használt eeepc is. Azt viheted mindenhova a net szövegszerkesztéssel elbír. Dokumentumokat filmeket képeket akármit hordozni megmutatni jó. A komolyabb munkát pedig otthon az asztalival csinálnád meg.

2014. márc. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 pinkpancser ***** válasza:
Ha nem fontos a hordozhatóság akkor inkább asztali. Így magadnak cserélheted az alkatrészeket ha szükség van rá, bármilyen apró hiba miatt nem kell lecserélni az egész gépet és tehetsz bele annyi vinyót amennyit csak akarsz.
2014. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 BM-Striker ***** válasza:

Szóval még egyszer:


Egy notebook hasznos, mivel nem csak otthon tudod használni.


DE nem helyettesíti az asztali gépet, legalább is egy olcsóbb modell biztos nem.


Egy notebook arra jó, hogy aolyan feladatokat tudjál vele végezni akárhol, amik vagy mindenképpen számítógépet igényel vagy pedig egyszerűen tableten/okostelefonon nehézkesek.


De egy olyan notebook ami megbízhatóan alkalmas teljesítményigényes munkára az drága,és a notebook-ok összes többi hátránya érvényes rá.


Az ideális megoldás egy erős asztali itthonra, és egy masszív és megbízható üzleti notebook.

2014. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!