Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » RAM vagy Merevlemez?

SoulEater7797 kérdése:

RAM vagy Merevlemez?

Figyelt kérdés

Eddigi konfigom:

AMD Athlon X2 255 proci

nV GTX 770 2GB

2GB 800, vagy 667MHz-s RAM - egyik lehetőség

IDE csatis 150GB HDD - másik lehetőség

Alaplap talán Asrock 970 mittudomén, nincs kedvem előszedni már a dobozt, everest meg gagyi


Namost, cserélném az egyiket, de melyiket lenne érdemes?

Kicsit keveslem a helyet a HDD-n, de 1600MHz CL9-es Kingston HyperX 4GB-os RAM-mal mennyivel gyorsulna?

Légyszíves segítsetek!


Előre is kösz!


2014. márc. 16. 01:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Wow ez az egész config gyenge, minden alkatrészt bővítenék. A RAM órajele borzalmasan kevés.
2014. márc. 16. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha igazán gyorsítani akarsz akkor pár tanács: tápból mindig többet, mint amennyi kell. RAM-ot párban vegyél (párban tesztelt)
2014. márc. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

GTX770? Ez valami vicc?

Egyébként a RAMtól gyorsabb nem lesz, de ott érezheted a különbséget ahol a 2 nem elég. IDE csatis merevlemezt meg ne vegyél! Inkább màr egy külsőt.

Azt mondom azt vedd amelyik kell. Ha elég a merevlemez, RAMot, ha nema akkor egy külső merevlemezt.

2014. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ugyan ki gondolta volna, hogy félreértések lesznek :D


A tápom XFX Pro 550W.


Amit leírtam az megvan, és igen, GTX 770, és igen veszek majd hozzá i5 4670K-t, csak egyben nem volt rá keret.


Az a 2GB RAM van meg, ami lassú, és az 1600MHz Kingston-t néztem ki.

A HDD is megvan, csak keveslem, ezért szeretnék WD Caviar Blue 1TB-t.

Azért írtam oda a "lehetőségeket", hogy azokból az egyiket bírom most nagyhirtelen lecserélni.


Így már gondolom jobban érthető, és bocs, hogy először félreérthetően fogalmaztam.

2014. márc. 16. 10:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Asrock 785GM-S3 az alaplap, tehát fix, hogy DDR3 a RAM, ami 666MHz-el döcög...
2014. márc. 16. 14:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazi sátánista.
2014. márc. 16. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!