Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért tűnt el az NTFS partíció...

Miért tűnt el az NTFS partícióm és hogyan lehetne legelegánsabban segíteni rajta?

Figyelt kérdés

Egy vincseszterről van szó, amin egyetlen egy NTFS partíció volt, és a "disk" név lett adva neki.

Egyszer viszont csak azt vettem észre, hogy a "disk" név helyett "Helyi Lemez" van kiírva, rá kattintva pedig nem nyitható meg.

A Windows pedig azt a hiba üzenetet írta ki, hogy a partíció szerinte nincs megformázva, akarom e formázni?

A Windows lemez ellenőrzője (CHKDSK)pedig az égvilágon semmit nem tudott kezdeni vele, még megvizsgálni sem.

Minderről viszont szó sincs, egy törölt fájl visszaállító szoftverrel sikerült 100% épségben lementeni róla az eredeti könyvtárszerkezetben adatokat.

A vincseszter figyelő szoftver pedig nem jelzett semmi hibát, makk egészségesnek találja a vinyót fizikailag.

Egyébként Linux alatt is ránéztem, de a Linux sem ismerte fel a partíciót.

Nem értek a dologhoz nagyon, de valami partíciós tábla leírás csesződhetett el, hiszen a probléma ellenére az adatok hiánytalanul és sértetlenül megvannak.

Mi történhetett és hogy lehetne legegyszerűbben segíteni a problémán?

Mert ugye most lementettem róla az adatokat és remélem utána egy formázás pedig rendbe teszi.

De nem lehetett volna valamivel - és mivel? - ehelyett egyszerűen csak a partíciós táblában keletkezett hiba kijavításával orvosolni a problémát?



2014. márc. 20. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egy ilyen programmal próbálkoznék: [link]
2014. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Meglesem, még nem formáztam le a beteg vinyót.
2014. márc. 20. 15:46
 3/3 A kérdező kommentje:

Hű, ezt nem lesz időm kivárni, elég lassan dolgozik.

Mindenesetre az Easy Recovery Pro-val sikerült lementenem róla az adatokat, utána meg simán engedte újra particionálni magát.


Azt viszont nem tudom, hogy mi hozhatta létre a problémáját.

2014. márc. 20. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!