Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive. A sok formázás...

Maverick95 kérdése:

Pendrive. A sok formázás károsítja a pendrivomat? Ntfs és fat32 között szoktam váltogatni. Ez káros? Vagy rövidíti az életét?

Figyelt kérdés

Attól függ hogy filmnézésre vagy 4gigánál nagyobb adatok tárolására használom. És napi vagy legalábbis heti gyakorisággal szoktam leformázni..

Egyébként 5 év garanciás kingston ultimate 32 gigás 3.0


2014. jan. 24. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem károsítja. A pendriveoknak is van egy törlési-újraírási ciklusa ( a formázás egy hasonló művelet), de hamarabb fog a pendrive elavulni, elveszni vagy más módon károsodni minthogy a memória blokk tönkremegy.
2014. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nem olvastam végig de talán itt leírták, hogy az NTFS-nél rövidebb a pendrive élettartama, fat32-nél ugye 4gigánál nagyobb fájlok kiesnek, exfatra ha van lehetőséged, akkor az lenne a tökély, de hát ott az 5 év garanciád, és az NTFS az gyorsabb... szóval ahogy tetszik :)

2014. jan. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, a kérdést sem olvastam végig :Dd de arra már úgyis válaszoltak.
2014. jan. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat! :D :)
2014. jan. 24. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!