Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Haswell i3 processzor...

Egy Haswell i3 processzor mennyire lenne időtálló?

Figyelt kérdés

Konkrétan az i3-4330-as darabra gondoltam. Alacsony fogyasztású PC-t szeretnék építeni, és arra lennék kíváncsi, hogy ez a processzor mikor limitálná az FPS-t a játékokban. Egyet tisztázzunk, többjátékos módban nem játszom (az újabb játékokkal legalábbis nem). Leginkább a jobb minőségű FPS játékokat játszom. A gép netezésre is használva van. Van egy videókártyám, egy Sapphire HD7790 Dual-X OC változat, ami meglepően jól teljesít (a Battlefield 4-ben hozta a 60 FPS 1440x900-on, medium-high beállítason). Szóval az nekem tökéletesen megfelel. Hogy a lényegre térjek, leginkább attól szeretnék választ kapni, aki ilyen, vagy ehhez hasonló Haswell i3-mal rendelkezik, és tapasztalta ennek a kis processzornak az erejét.


A számítógépem többi része:


Corsair CX430 80+ Bronze tápegység.

Cooler Master Elite 430 gépház.

Seagate Barracuda ST1000DM003 1TB-os, SATA-III-as winchester.

Két darab Kingston Hyper-X Blu KHX1600C9D3B1/4GB memória modul.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2014. márc. 23. 22:31
 1/4 A kérdező kommentje:

*hozta a 60 FPS-t


Jav.

2014. márc. 23. 22:38
 2/4 soccerway ***** válasza:

2-3 évig biztosan jó lesz. Nekem is hasonló procim van csak árban fele ennyi de teljesítményben nem marad el annyival: [link]


Az hogy mennyire időtálló a programok igényétől függ, most is van olyan játék szerintem amihez ez a proci kevés, azokat kerülni kell.

2014. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Annyit megtudnál még mondani nekem, hogy melyek lehetnek azok a programok, játékok? Sajnos nem vagyok túl tájékozott gépigények szempontjából.

2014. márc. 24. 14:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Regisztrálj a www.gepigeny.hu oldalra, ott csomó játék minimum és ajánlott gépigényét megtalálod, ráadásul ha regizel és beállítod a géped adataid, akkor kiírja az oldal az összes játéknál, hogy hány százalék van meg a min/ajánlott gépigényből.
2014. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!