Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » VGA to RCA/S-VIDEO kábel...

VGA to RCA/S-VIDEO kábel probléma?

Figyelt kérdés

Próbáltam össze kötni a számítógépemet meg a régi fajta TV-met de nem jött össze. Rendeltem egy VGA to RCA/S-Video kábelt.( [link] )

Ez eddig tök jó... van egy 8 méteres S-Video és egy 8 méteres RCA kábelem és szépen össze kötöttem a TV-vel. De nem történt semmi.A tv-men csak RCA,S-Video,SCART bemenetek vannak.. Videókártyámon meg csak DVI,VGA,HDMI kimenetek vannak és ezért próbáltam csak így.Van egy RCA/S-Video to SCART átalakítóm is aztis be iktattam dugtam össze vissza sehogy se megy át a kép. ( [link] ).. Valami ötlet?



2014. márc. 28. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd bővebben? Mert ezt elolvastam de írt mindenki mindent.
2014. márc. 28. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos VGA kimeneten nincs olyan hogy összetett videójel, vagy S-videó.

[link]

Egyes ATI kártyákat felkészítettek erre, de azok is csak a megfelelő beállítás után működtek így. Szóval a VGA kimenetedből jelenleg semmi olyan jel nem jön ki, ami a tévéhez jó lenne.

Az ötletem az, hogy olvasgass a témáról, hátha megtalálod a megoldást. Kezdetnek például :

[link]

2014. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor a kábel amit vettem semmire nem jó?
2014. márc. 28. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a videókártyád nem valami speciális darab, amit át lehet kapcsolni valahogyan tévé kimenetesre, akkor nem mégy vele semmire.
2014. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még az ATI módszerével is csak tévés RGB kimenetet lehet csak csinálni, még ahhoz sem lenne jó mert ezen meg videó és S-videó csatlakozás van.
2014. márc. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor kuka... minek árulnak ilyen 750 forintos kacatokat ha semmire se jó. Köszönöm a válaszokat.
2014. márc. 28. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:

"A D-SUB csati nem véletlenül 15 tűs (külön tű a színeknek (R-G-B), külön tűk a színek árnyékolásának illetve külön tűk a horizontális illetve vertikális szinkron jeleknek...)

Ahhoz, hogy ebből a jelből komponens jelet csinálj, hardveres átalakító kell(Nem fér bele a VGA csatiba).

[link]

És mivel a TV-k többsége PÁL rendszerben dolgozik egy kábel nem tudja átalakítani.

2014. márc. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!