Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sikerült jól összeválogatnom...

Sikerült jól összeválogatnom a gépet?

Figyelt kérdés

A célom egy olyan számítógép összerakása lenne, ami kellően gyors (ezért az i5-ös proci) és halk (ezért probálkoztam ezzel a házzal). A gépet alapvetően csak filmnézésre valamint Office-ra használnám. Ha esetleg valamin változatnátok, szívesen várom a javaslatokat. Előre is köszönöm.


Processzor:

Intel Core i5-4570S processzor (45,743 Ft)


Alaplap:

Asrock H81M alaplap (13,416 Ft)


Memória:

Kingston 4GB DDR3 1600MHz KTD-XPS730CS/4G memória (11,013 Ft)


Merevlemez:

Western Digital 500GB WD5000AZRX 64MB SATA3 winchester (12,634 Ft)


Optikai meghajtó:

Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író (3,809 Ft)


Ház:

Cooler Master SIL-352M-KKN1 Silencio 352 számítógép ház (17,367 Ft)


Tápegység:

FSP HEXA 500W tápegység (12,617 Ft)



2014. ápr. 2. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem tökéletes lenne :)
2014. ápr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Proci inkább ez: INTEL Core i5-4440 3.10GHz 45.800

Winyó: Nem éri meg, +3 ezerért 1 terásat vegyél

WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 15.200Ft


A ház árából faraghatnál, s vehetnél jobb lapot..


Lap:GIGABYTE GA-B85M-D3H 18.364 Ft

Ház: COOLERMASTER RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350 11.100 Ft

2014. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Halk... nem lesz hallható különbség... legalábbis emberi fül nem hallja a különbséget majd. Állítsd át "silente" módra a cpu hűtő szabályzását, s talán a winyónak lesz hangja... [link]

ilyen tápom van, én ezt ajánlom, mert nekem nagyon bevált... előző tápjaim után olyan halk, hogy ha levegőt veszel a gépem mellet az hangosabb mint a gép

2014. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokkal olcsóbban kijönne gép. Sebességet leginkább a hdd befolyásolja. ssd-t mindenkép megéri venni, ha szempont a sebesség. Én inkább egy amd APU-t vennék, és hozzá egy halk hűtőt. Házból olcsóbb is elég. Tápból chiftecet vegyél.
2014. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyid van rá?
2014. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, megfontolom őket!


Kiegészítésként: nem a pénz a mérvadó, így nem kell a házon spórolnom, hogy másból jobbat vehessek (ha vmiből jobbak gondoltok venni, akkor nem kell máson lefaragni). A cél egy olyan gép, amit ha megveszek, akkor 7-8 évig nem kell új gép után néznem, viszont olyan gépet se akarok, aminek a tudását soha nem használnám ki.


Amúgy bennem berögződés az Intel, miért lenne érdemesebb amd APU-t venni meg hozzá hűtőt? Valamint ha így gondolod, akkor esetleg pontos terméket is tudnál javasolni?


Chieftec táp, OK:)!

2014. ápr. 2. 20:11
 7/8 levis56 ***** válasza:

Nem értem ha filmezésre esetleg irodai munkára kel a gép minek ilyen drága proci? A gyorsaság nem csak a hardverek drágaságától függ hanem a rendszeres rendszerkarbantartástól,a sok szemét és felesleges program ne fogja vissza a gépet ami a háttértárolókban felhalmozódik. Lehet neked I7-ed is ha nincs optimalizálva a gép és az op rendszer, kéthetente újrarakhatod a rendszert mert belassul. Irodai gépnek bőven elég lenne amit itt leírok semmivel sem lenne lassabb a nálad leírtaknál,és jóval olcsóbb.

[link]

2014. ápr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7#

Ugye minél nagyobb a winyó, annál gyorsabb is... Bár ezt a tányérok is befolyásolják, de a lényeg, hogy legalább 1 terrás winyót vegyél, no meg SSD-t

2014. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!