Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi törtnénik, ha nem tud elég...

Mi törtnénik, ha nem tud elég teljesítményt leadni a tápegység?

Figyelt kérdés
Tehát, mondjuk 350W-s táp van a gépben, és egy újabb vga többet fogyasztana.

2014. ápr. 3. 09:33
1 2
 1/19 csacsi2 ***** válasza:
pl nem ad képet, vagy terhelés hatására kékhalálozik.
2014. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ok, és az elképzelhető hogy nincs feltűnő hiba, csak mondjuk gyengébb a teljesítménye a vga-nak ha nincs meg a minimum power?
2014. ápr. 3. 09:44
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Tanultad fizikából, nem? Van a tápegység belsejében az alkatrészeknek adott ellenállása, folyik rajta valamennyi áram, és ebből hő keletkezik. Ha a videokártyád túlfogyaszt, akkor több lesz ez a hő (nagyobb áram folyik ugyanazon az ellenálláson). Jobb esetben csak az élettartam csökken, rosszabb esetben tüzet is okozhat.
2014. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 P.O.C. ***** válasza:
100%
Korszerű minőségi tápokba van túlterhelés védelem. Így egyszerűen csak lekapcsol. Gagyiknál megeshetnek azok a forgatókönyvek is, amit előttem írnak.
2014. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 csacsi2 ***** válasza:
a bővités sokmindennel együttjár. erősebb videokártya jobban melegszik és azon kívül, hogy többet fogyaszt nagyobb hűtés is kell neki és ha teszel + hűtést akkor szintén többet fogyaszt ,szóval kell erős (minőségi) táp is. Ha belevágsz készűlj plusz kiadásokra is.
2014. ápr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
noname táp max low profile kártya mellet üzemel ráfoghatóan hosszabb távpn. viszont olyan vga amelyikre táp csatlakozott kell dugniegyből a géped gyors halálát okozhatja és itt tényleg kettős a dolog vagy magával viszi az egész gépet ha le füstöl vagy nem.. szerintem ne kisérletez ha nem vagy tele tömve manival .
2014. ápr. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Akkor leírom a konkrét szitut, van egy 350-es chieftec tápom, ami egy 9600gt-t visz minden gond nélkül hosszú évek óta, és vga fejlesztésen gondolkozom. Elvileg a 9600gt max 95W körül eszik, a kiszemelt hd7850 pedig 130W körül, papíron, és mivel nem tudom mérni mennyit fogyaszt a gépem a táp felé, nem tudom, hogy elbírná-e a nagyobb vga-t, ezért kérdeztem a dolgot.
2014. ápr. 3. 12:04
 8/19 anonim ***** válasza:
Érdemes újat venni. Ez meg jó lesz tartaléknak.
2014. ápr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor egy pontos táp típus és a konfigod leírása sokat segítene. A régi chifik makacs kis darabok és ha papíron elég lenne akkor annyit tehetnél, hogy egy tápokhoz értő ismerősödhöz elviszed aki egy sörért pl a kondikat cserélne ha kell meg így átfutja. Vagy ha van keret lassan egy új táp is jöhet(ezt azért írom mert feltételezem, hogy koránt se mai darab).
2014. ápr. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Na, elnéztem, nem 350 hanem 400W-os, a chieftec iarena 400w gpa-400s.
2014. ápr. 4. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!