Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Két hete baromira belassult a...

Két hete baromira belassult a gépem. Újratelepítettem. De ugyanolyan lassú, és ugyanúgy folyamatossan jár a vinyó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
HD Sentinel:99/100%. Biost is frissítettem. Vírusirtást is végeztem. Értek hozzá, gépeket is javítok, de most nem tudom mit csináljak. Az átvíteli sebességgel sincs baj. Esetleg vegyek egy SSD-t? Nem szeretném, ha adatvesztés következne be. Az adatkábelek újak, az alaplap is alig 1 éves.. De viszont a vinyó egy régebbi, max 5 éves. (SATA 250Gb)

2014. ápr. 5. 09:31
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Tipp : Nézd meg a feladatkezelőben, nem-e fogja valami a processzorodat (CTRL+SHIFT+ESC - Feladatkezelő - Folyamatok fül - CPU oszlop szerint csökkenő sorrend (kat 2x a CPU oszlop fejlécére)) Ha nem a Rendszer üresjárati folyamatai áll 98-99 %-al az első helyen, akkor a folyamat neve alapján tudsz továbblépni.


Windows update (Folymamatoknál : SVCHOST) szokott 80-90 % cpu terhelést okozni (ezáltal természetesen géplassulást is okozni)


Sok sikert.

Üdv.

2014. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából egy Intel Celeron E3300-as processzorom van, de azzal sosincs baj. Normál böngészésnél, vagy ilyesmi nem szokott 50% fölé menni. Esetleg a 2Gb ramal lehet baj, bár idáig nem jelentkezett az a jelenség, hogy kiakadt volna. Még esetleg a lapozófájlra gondoltam, dehát újratelepítettem 7-el is, bár a 8.1 gyorsabb volt, de az használhatatlan (hülye csempék, 0 startmenü).
2014. ápr. 5. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha újratelepítés után is lassú akkor szoftveres gond nem jöhet számításba, mivel akkor megjavult volna. Hardverszinten keresendő a probléma. Ha tudsz, szerezz másik merevlemezt egy teszt idejére, azzal is megmarad-e a jelenség. Tápegységcserét is megpróbálhatsz, illetve az alaplapod kutasd át kiszáradt kondik után, bár egy évnél azért többet kibírnak. Elsősorban egy másik merevlemezzel próbáld ki, a többi dolog ráér utána.
2014. ápr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!