Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy fekete nyomtatópatron...

Ha egy fekete nyomtatópatron elkezd olajzölden nyomtatni majd utána nemsokára beadja a kulcsot és nem lehet se nyomtatni vele sem resetelni akkor az az életkora, a resetelések vagy az miatt lehetett hogy nem volt légtelenítve újratöltésekkor?

Figyelt kérdés
egyébként hp 21-es fekete patron ról van szó ami kb másfél éves volt...

2014. ápr. 13. 10:52
 1/2 csacsi2 ***** válasza:

újratöltésnél előfordulnak hibák. Ezért nem ajánlja egyik nyomtatógyártó sem. Nyomtatófej is tönkremehet, elfárad, patroncserénél nyomtatófej igazítást kell végezni. Amennyiben a szines patron is engedélyezve van akkor a fekete színt a színesből is előállítja. Amennyiben le van tiltva és csak a feketéből nyomtat, akkor nem kellene zöldnek legyen. ha minden más rendben akkor töléskor keletkezett valami hiba (akár rossz tinta, vagy maradék tinta az eszközben). 3-4 utántöltés után már cserélni szokás a patront!

Futtass fúvóka-, -alsó -felsőtálca tisztítást,nyomtatófejigazítás (nyomtass ellenörző mintát) stb. ezek után sem jó cseréld le a patront.

2014. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ez a patron már nincs meg... úgy ahogy volt kihajítottam mert nem tudtam használni... utángyártott fekete vmi green akármi volt a neve... xl es volt azaz 21 milis és mikor az kifogyott utántöltöttem... 30 mili volt abban az utántöltőben amit használtam... és mikor azt a patront megvettem akkor az előző utántöltőből még kb 10 mili megvolt, meg még egy egész 30 miliset elnyomtattam vele... azaz kb 60 milit másfél év alatt... és mivel nem tudtam beszerezni légtelenítőt meg a tintához sem volt így nem légtelenítettem azt leszámítva hogy bedobálta mindig hogy vigyázak mert üres a patron gond nélkül nyomtatott úgy hogy nullán ált a tintaszint de mert idegesített hogy kidobálja mindig meg problémázik, időnként reseteltem a patront de mikor előjött ez az oljazöld nyomtatás akkor pár nap után már nem engedett nyomtatni teljesen letiltott és resetelés sem ment... vagyis eleinte mindig resetelni kellett miután bekapcsoltam a nyomtatót aztán a végén nem fogadta el a resetlést...
2014. ápr. 13. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!