Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrég összeállítottam egy...

Mahiko kérdése:

Nemrég összeállítottam egy gépet: Proci: AMD A10 5800K (integrált AMD Radeon HD 7660D), Proci hűtő: Arctic Freezer 13, alaplap: Asrock FM2A75M PRO4+, Táp: Chieftec-iARENA GPA-500S8, RAM: Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz memória, Win7 Ultimate 64 bit?

Figyelt kérdés

Probléma: Az egyik RAM-mal működik, ezt ha kiveszem és beteszem a másikat, lefagy vele, Ha mind2-t berakom, akkor is lefagy. Visszaküldtem garanciára, és azt mondták h teljesen jól működik, és küldik vissza... Mit kezdjek azzal h náluk jó nálam nem, és ugyanazt visszaküldik, nem fog működni... Ezt írták: Elképzelhető, hogy a hibát kompatibilitási probléma okozza, ezért nem működik az alaplappal és nem azért mert hibás lenne. Az sem kizárt, hogy egy BIOS frissítés megoldja a problémát. Ezekközül egyikkel sem értek egyet. Tuti h kompatibilitis, és BIOS frissités? teljesen új mindenem, hova frissitsek?

Később ezt is írták: A hibát okozhatja, a VGA,alaplap, tápegység is.

A VGA-m integrált, sztem ezzel gondja nem lehet, alaplap gyári hibás lenne? De hát az egyik működik vele.

Tápegység??? Annak mi köze hozzá? és sztem az a táp jó amit vettem hozzá.



2014. ápr. 13. 21:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
BIOS frissítés kell, jól írták, ha úgy se megy, akkor garanciáztatás.
2014. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Táp? ha nem kap elég energiát, nem jól fog válaszolgatni az op-rendszerednek. És lehet itt elég sok hiba. De ha a szervizben működött, akkor az ott elég érdekes...
2014. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyébként lehet a táp is, végülis attól kapja az áramot, az a köze hozzá, vehettél volna sokkal jobbat, mert ez nem a legjobb.
2014. ápr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
500as táp nem elég..? állítólag a 400as is elég lett vna, de direkt vettem kicsivel nagyobbat, h azzal ne legyen gond.
2014. ápr. 13. 21:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Táppal tilos spórolni!!! Viheti magával a többi hardvert is... ((((TAPASZTALAT))))
2014. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
E -e innen látszik hogy nem értesz hozzá!! Van 600W-os táp is 8000Ft-ért ami annyit is ér hogy kuka... Igen, a Chieftec is gyárt jó tápokat de ez egy gyenge fajta...
2014. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne wattra vegyél tápot!
2014. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Pl ott van xfx pro 450 nevezetű tápegység ami egyik leghíresebb. Láss csodát, majdnem ennek a konfignak a kétszeresét el bírja. És azt hiszem csak 14000Ft os táp.
2014. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

oké, akkor most a tápokról van a vita, vagy valami konkrét megoldás is van? Márhogy akkor vegyek uj ramokat? vegyek új tápot? ha veszek uj tápot, és ugyanezt csinálja akkor b*szhatom h új tépot vettem, ramom akkor se lesz, csak 2GB,

nem azért vettem 2x2-t h csak egyedül menjen benne az egyik.

2014. ápr. 13. 21:42
 10/17 anonim ***** válasza:
De ha sz*r tápod van, márpedig az van, akkor minnél előbb le kell cserélni.
2014. ápr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!