Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nemrég összeállítottam egy...

Mahiko kérdése:

Nemrég összeállítottam egy gépet: Proci: AMD A10 5800K (integrált AMD Radeon HD 7660D), Proci hűtő: Arctic Freezer 13, alaplap: Asrock FM2A75M PRO4+, Táp: Chieftec-iARENA GPA-500S8, RAM: Kingmax 2x2GB DDR3 1600MHz memória, Win7 Ultimate 64 bit?

Figyelt kérdés

Probléma: Az egyik RAM-mal működik, ezt ha kiveszem és beteszem a másikat, lefagy vele, Ha mind2-t berakom, akkor is lefagy. Visszaküldtem garanciára, és azt mondták h teljesen jól működik, és küldik vissza... Mit kezdjek azzal h náluk jó nálam nem, és ugyanazt visszaküldik, nem fog működni... Ezt írták: Elképzelhető, hogy a hibát kompatibilitási probléma okozza, ezért nem működik az alaplappal és nem azért mert hibás lenne. Az sem kizárt, hogy egy BIOS frissítés megoldja a problémát. Ezekközül egyikkel sem értek egyet. Tuti h kompatibilitis, és BIOS frissités? teljesen új mindenem, hova frissitsek?

Később ezt is írták: A hibát okozhatja, a VGA,alaplap, tápegység is.

A VGA-m integrált, sztem ezzel gondja nem lehet, alaplap gyári hibás lenne? De hát az egyik működik vele.

Tápegység??? Annak mi köze hozzá? és sztem az a táp jó amit vettem hozzá.



2014. ápr. 13. 21:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A nem működő ramot próbáltad másik slotban?
2014. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Táp vásárlás előtt frissítsd a BIOS-t.
2014. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Na azvan h megpróbáltuk másik gépbe, azokban működik mind2,

ami abban volt 2 azokat átraktam az enyémbe, (ugyanúgy 2x2-esek,1600MHz-sek, csak más márkával)

vagyis akkor nincs baja semminek, csak ezt a 2-t véletlen nem veszi be, pedig a kompatibilitási listáján az alaplapnak rajta van a ramom. vagyis ramot kell vennem (NEM TÁPOT!), csak más gyártótól.

2014. ápr. 14. 21:23
 14/17 anonim ***** válasza:
Azért mindentől függetlenül a tápod orosz rulett.
2014. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De tápod is, előtte BIOS update legyen.
2014. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Figyelj ember... Ha azt akarod hogy a SZ*R táp vigye magával a többi hardvert, abszolut ne vegyél új tápot, menj a fejed után ha nem értesz a dologból... Majd csodálkozni fogsz miért nem indul be,miért 20masodperc után kapcsol csak be egy idő után.

ÉN IS EGY SPÓROLÓS EMBER VAGYOK, DE EGY KOMPLERT KONFIG MELLÉ TILOS SZ*R TÁPOT VENNI!!

2014. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Persze, könnyű mondani... vegyél ezt vegyél-vegyél azt...

Egyszerre egy dologra van saját pénzem, nem apuka-anyuka kényeztet el, hogy "Jaj apa, kéne gyorsan 30ezer forint egy új tápra" ...

Nem spórolásról van szó, mert nincs min spóroljak...

2014. ápr. 17. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!